عامل شکار غیرمجاز یک کل وحشی در منطقه شکار ممنوع شیرکوه تفت دستگیر شد

اخبار اخبار محیط زیست ایران

روز دوشنبه ۹۵/۶/۲۲ نیروهای یگان محیط زیست شهرستان تفت حین گشت و کنترل در متوجه صدای شلیک گلوه شده و پس از مدتی جست و جو دو شکارچی غیرمجاز را مشاهده نمودند.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): رییس اداره محیط زیست شهرستان تفت در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند که یک نفر از شکارچیان با مشاهده مامورین متواری شده و محیط بانان یکی از متخلفین را بازداشت نمودند.

محمدرضا خواجه اظهار داشت: در بازرسی از شکارچی متخلف لاشه یک کل وحشی، یک اسلحه گلوله زنی دوربین دار و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

متهم که از متخلفین سابقه دار نیز به شمار می رود پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.

بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه  ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک کل یا بز  وحشی معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است که متهم می بایست این مبلغ را به حساب دولت واریز نماید.

همچنین متهم در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهد شد.

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید، اسلحه و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

همچنین متهم در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهد شد.

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید، اسلحه و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *