طرح بازیافت گازهای ارسالی به مشعل در پالایشگاه تبریز

برای نخستین بار در صنعت پالایش نفت کشور، واحد بازیافت گازهای ارسالی به مشعل در پالایشگاه تبریز به بهره برداری رسید.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز روز چهارشنبه در مراسم افتتاح این واحد که با حضور معاون منابع محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست و مسئولان استانی برگزارشد،گفت: این پروژه با هدف حفاظت از محیط زیست و با هزینه بیش از ۴ میلیون یورو عملیاتی شد.
محمد باقر دخیلی افزود: با بهره برداری از این واحد، آلاینده های زیست محیطی کاهش یافته و گازهای بازیافتی به شبکه سوخت پالایشگاه بر می گردد و امکان استفاده از تجارت گاز دی اکسید کربن که مکانیزم توسعه هوای پاک تحت پیمان کیوتو سازمان ملل است، فراهم می شود.
وی ادامه داد: با افتتاح این واحد گازهای ارسالی به مشعل به میزان ۲ هزار و ۴۵ کیلوگرم بر ساعت بازیافت می شود.
دخیلی یادآور شد: شرکت پالایش نفت تبریز در بهمن ماه سال ۱۳۵۶ با ظرفیت اسمی ۸۰ هزار بشکه در روز راه اندازی شد و افزایش ظرفیت تولید این شرکت به ۱۱۰ هزار بشکه در روز با تلاش کارشناسان و متخصصان داخلی برگ زرینی است که در سال ۱۳۷۱ در این شرکت رقم خورد.
وی گفت: پالایشگاه تبریز هم اکنون سهم حدود ۶ درصد از توان تصفیه نفت خام کل کشور را به خود اختصاص داده است.
مدیرعامل پالایشگاه تبریز اظهار کرد: ماموریت اصلی شرکت تامین خوراک، تولید و عرضه فرآورده های نفتی مورد نیاز مشتریان با استانداردهای کیفی روز و استراتژی شرکت بهبود و توسعه پایدار کسب و کار با تاکید بر ارزش آفرینی، تعهد به الزامات زیست محیطی و مسئولیت های اجتماعی است.
وی اهداف کلی پالایشگاه تبریز را توسعه کمی، کیفی و تنوع تولیدات با رویکرد فناوری های نوین، توسعه سیستم مدیریت تداوم کسب و کار، نهادینه سازی مسئولیت های اجتماعی و فرهنگ سازی آن با راهبرد سود آوری پایدار، نوآوری و توانمند سازی منابع انسانی مبنی بر مکتب یادگیری مدیریت عنوان کرد.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *