استفاده از ظروف پلاستیکی یکبارمصرف درمحرم موضوع برنامه سرزمین ما

همزمان با آغاز ماه محرم، برنامه سرزمین ما فردا پنج شنبه ۱۵ مهر با موضوع ورود به ایام عزاداری با نگاه حفظ محیط زیست به روی آنتن می رود.

 

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش خبرگزاری برنا،  «حسین جعفری» مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با حضور در این برنامه درخصوص این که چرا نباید از ظروف یکبار مصرف استفاده کرد؟ و بجای ظروف یکبار مصرف چه جایگزینی پیشنهاد می شود؟ گفتگو می کند. در ایام محرم و صفر حجم عظیمی از نذورات در ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف در هیات و مساجد توزیع می‌شود، همچنین دیر تجزیه پذیر بودن ظروف پلاستیکی و عدم تفکیک مناسب پسماندهای ناشی از استفاده این ظروف و تخلیه شدن این ظروف در انهار، خسارات جبران ناپذیری به محیط زیست شهری وارد می‌کند.

«محسن فرهادی» معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت نیز درگفتگوی تلفنی با سرزمین ما، در خصوص خسارات جبران ناپذیری استفاده از ظروف پلاستیکی یکبار مصرف به سلامت و بهداشت عزاداران حسینی سخن می گوید. در بخش پایانی هم خانم «شاه کرم» زن خانه دار و فعال محیط زیست با حضور در برنامه ضمن معرفی «ظروف گیاهی و قابل خوردن» به بینندگان درباره پیامدهای زیست محیطی استفاده از ظروف پلاستیکی یکبار مصرف صحبت می کند.او توصیه هایی خواهد داشت درباره ضرورت استفاده از ظروف برگشت پذیر در این ایام و این که اگر هموطنان از ظروف پلاستیکی استفاده می کنند، بعد از مصرف آن را از طبیعت جمع آوری کنند تا از آسیب رسیدن به محیط زیست طبیعی جلوگیری شود.

برنامه “سرزمین ما” به تهیه کنندگی الهام پیرهادی و اجرای ایرج میلانی کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه یک است که پنج شنبه ها ساعت ۹:۳۰ صبح از این شبکه پخش می شود.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *