کاروان دولت در سفر به استان مرکزی مصوبات مهم و کاربردی در حوزه محیط زیست داشت

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: سفر رئیس جمهوری و کاروان تدبیر رو امید به این استان، مصوبات زیرساختی و کاربردی و گره گشا در حوزه محیط زیست داشت که این مهم بیانگر توجه دولت به این حوزه است.

 

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): حسینعلی ابراهیمی کارنامی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در سفر ۲ روزه کابینه دولت به این استان، در راستای حل مسائل و مشکلات مختلف زیست محیطی، تصفیه خانه های فاضلاب شهری تفرش و شهرک های صنعتی مامونیه و زاویه، نیروگاه یک مگاواتی خورشیدی اراک به عنوان بزرگترین نیروگاه خورشیدی، زیرگذر میدان امام حسن (ع) و پارکینگ طبقاتی ثنا در اراک افتتاح شد و تسهیلات درازمدت با کارمزد کم برای خرید ۸۰ دستگاه اتوبوس در استان مرکزی اعطا شد.

وی بیان کرد: در این سفر، حوزه محیط زیست با تایید و ابلاغ مصوبات جدیدی نیز همراه بود که تحقق آن ها در گره گشایی از مسائل و مشکلات محیط زیست نقش کلیدی و موثری دارد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: ایجاد پنج تصفیه خانه در شهرک های صنعتی استان، احیاء ۵۰۰۰ هکتار از اراضی بیابانی اطراف تالاب میقان با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال، قطع کامل سوخت مازوت نیروگاه شازند، تسهیلات ۳۰۰۰ میلیارد ریالی برای انتقال آند سازی به محل جدید و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله مصوبات تایید شده در این سفر است.

استان مرکزی دوم و سوم آبان ماه جاری میزبان رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید بود.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان و یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت در قلب ایران قرار دارد.

این استان به ویژه در اراک، دلیجان، شازند و ساوه به دلیل نبود توازن در رشد صنعتی و ساختاری از حد ظرفیت اکولوژیک زیستی گذشته است و به ویژه در کلانشهر اراک معضلات زیست محیطی در آلایندگی منابع پایه هوا ، آب و خاک خودنمایی می کند.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *