دستگیری شکارچی غیر مجاز و عامل ساخت و پخش مهمات جنگی و شکاری در دماوند

اخبار اخبار محیط زیست ایران

 به گزارش روابط عمومی عباس میرزاکریمی رییس اداره حفاظت محیط زیست  شهرستان دماوند   ازدستگیری  شکارچی غیر مجاز و عامل ساخت و پخش مهمات جنگی و شکاری  در دماوند خبر داد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند (DEWNA): وی  گفت:  روز گذشته  با توجه  به اخبار  واصله  رسیده  به این اداره  در خصوص  انجام  ارتکاب غیرمجاز و نگهداری گوشت در منزل  مسکونی  مراتب در دستور کار یگان حفاظت  این اداره قرار گرفت.

 وی در تشریح  این خبر گفت: با توجه  به اخبار واصله  و همچنین تحقیقات نامحسوس مأمورین یگان حفاظت این اداره  و اطمینان  از صحت  موضوع  بااخذ  حکم قضایی  نسبت  به ورود به منزل  این متخلف اقدام گردید.

عباس میرزاکریمی افزود: در بازرسی  و تفتیش  منزل  این شکارچی  مقداری گوشت  غیر مجاز دو رأس گراز وحشی – یک قبضه سلاح  دو لول  گلوله زنی و دو قبضه سلاح 1 لول  ساچمه زنی کالیبر 12 نیمه خودکار و مقادیر زیادی فشنگ شکاری و جنگی وسایر ادوات  شکار  و تعدادی اقلام  ممنوع  دیگر کشف و ضبط گردیدو در بازرسی از مخفیگاه این شکارچی  مقادیر زیادی مهمات شکاری و جنگی و ادوات ساخت مهمات  و یک قبضه سلاح کمر شکن کالیبر 12 کشف و ضبط گردید.

وی تصریح کرد:  متهم می بایست مبلغ 000/000/16 میلیون ریال  از بابت ضررو زیان وارده به محیط زیست  ناشی از شکار دو رأس گراز وحشی به حساب دولت واریز نماید.وی  با تشکیل  پرونده قضایی  به اتهام شکار غیر مجاز  جهت سیر مراحل  قانونی   به مراجع قضایی معرفی گردید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *