چین؛ آلودگی محیط زیست و مرگ های زود رس ! ؟

اخبار اخبار محیط زیست ایران

وزارت حفاظت از محیط زیست چین با انتشار گزارشی هشدار داد تدابیر مقامات چند شهر شمال این کشور به منظور کنترل و کاهش آلودگی هوا ، موثر و کافی نبوده است.

 

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا وسیما به نقل ازخبرگزاری رویترز از شانگهای ، وزارت حفاظت از محیط زیست چین با اعزام هشت تیم بازرسی به شهرهای آلوده شمال این کشور اعلام کرد گزارش این تیمهای بازرسی نشان می دهد مقامات این شهرها تدابیر موثری را برای مقابله با شرکتها و کارخانه های آلاینده هوا به اجرا نگذاشته اند.

این وزارتخانه هشدار داد پکن و مناطق اطراف آن لازم است خود را برای آنچه که ممکن است زمستانی خطرناک با شرایط آب و هوایی نامطلوب باشد آماده کنند.

با فرا رسیدن فصل زمستان و استفاده شهروندان از سامانه های حرارتی که با سوخت زغال کار می کنند ، میزان آلودگی هوا به مراتب بیشتر خواهد شد.

آلودگی شدید هبی 

         در پکن و استان هبی از هم اکنون سیستم های هشدار دهنده ای در ایام آلودگی شدید هوا ، از جمله کاهش ترافیک، تعلیق فعالیت های ساخت و ساز و اجبار شرکتها به کاهش تولید پیش بینی شده است.

مقامات استان هبی که بزرگترین صنایع فولادسازی چین را در خود جای داده است ، این هفته اعلام کردند طرحی جدید را به اجرا در خواهند آورد که به موجب آن تضمین خواهد شد صنایع بسیار آلاینده مانند نیروگاه های برق حرارتی ، کارخانه های فولاد ، زغال سنگ ، سیمان و شیشه سازی همگی تا پایان امسال تحت نظارت آنلاین قرار خواهند گرفت.

رشد تولیدات و رشد آلودگی        

        در طول چندین دهه گذشته کشور چین تبدیل به یکی از ابرقدرت های اقتصادی شده است. چین یکی از بزرگترین کشورهای تجاری است و نقش مهمی را در تجارت بین الملل ایفا می کند. این کشور بزرک ترین اقتصاد تولید دنیا و بزرک ترین کشور صادر کننده کالا می باشد. در کنار تمام این دستاوردها نقطه تاریکی نیز در داستان وجود دارد و این رشد چشم گیر اقتصادی عوارض خود را نیز پرداخته است. رشد تولیدات در چین تاثیرات مخربی همراه با آلودگی در محیط این کشور به بار آورده است. اکنون چین با انواع آلودگی ها که در محیط گسترش یافته و مشکلات سلامتی ایجاد کرده است دست و پنجه نرم می کند. آلایش خاک، تولید ضایعات، آلودگی آب یا هوا این کشور را در موقعیتی بحرانی قرار داده است. استنشاق هوای آلوده و نوشیدن آب های آلوده بر سلامت شهروندان چینی تاثیر مخرب گذاشته و باعث مرگ زودرس، نقص های مادرزادی و بسیاری مشکلات دیگر شده است. برای درک این وضعیت هولناک نگاهی به تصاویر زیر که وسعت آلودگی در چین را نشان می دهد بیندازید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *