اعلام وضعیت اضطراری در دهلی‌نو به خاطر آلودگی هوا

اخبار اخبار محیط زیست ایران

با تشدید آلودگی هوا و افزایش سطح مواد سمی، مقامات هند در دهلی‌نو وضعیت اضطراری اعلام کردند.

پایگاه خبری محیط بان دماوند (DEWNA): به گزارش ایسنا، افزایش میزان آلودگی هوا در دهلی نو باعث نگرانی ساکنان محلی شده به گونه‌ای که برخی از آنها مجبور به ترک این شهر شده‌اند. برخی دیگر نیز می‌گویند بیش از یک هفته است که به دلیل غلظت مه‌دود و غبار در هوای این شهر، طلوع آفتاب را ندیده‌اند.

دهلی‌نو هفتمین روز از وجود دود غلیظ را تجربه می‌کند که به دلیل به آتش کشیده شدن زمین‌های کشاورزی در شمال هند و همچنین برگزاری مراسم هندوها موسوم به جشن “دیوالی” است.

دود و غبار سمی که آسمان دهلی نو را فرا گرفته حاوی ترکیب‌های مضر است و به اندازه‌ای بالاست که بیشتر دستگاه کنترل کیفیت هوا قادر به اندازه‌گیری آنها نیستند.

در پی تشدید آلودگی، مقامات هند از اجرای برنامه‌ای خبر دادند که براساس آن تعدادی از مناطق کارگاهی به طور موقت اجازه فعالیت نخواهند داشت.

همچنین مدارس پایتخت هند برای مدت سه روز تعطیل شده و رفت و آمد خودروها با محدودیت روبه‌رو خواهد شد.

به گزارش روزنامه گاردین، در پی تداوم آلودگی هوا تعداد افرادی که به دلیل بیماری‌های تنفسی به بیمارستان‌های دهلی نو مراجعه کرده‌اند، افزایش یافته است. طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت در هند در سال ۲۰۱۲ به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۵۹ نفر به دلیل ابتلا به این بیماری‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *