شکارچی گرگ در دام محیط بانان افتاد

اخبار اخبار محیط زیست ایران

فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان گفت: شکارچی متخلف که اقدام به شکار یک قلاده گرگ کرده بود از سوی محیط بانان شهرستان طارم از توابع این استان در دام قانون گرفتار شد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): زعفر افشاری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: موضوع شکار گرگ، توسط یک دوستدار حیات وحش به محیط زیست شهرستان طارم گزارش و محیط بانان بلافاصله به منظور پی گیری ماجرا و شناسایی و دستگیری شکارچی خاطی عازم محل شدند.
وی اظهارکرد: این گرگ روز پنجشنبه /20 آبان/ در اراضی روستای کلوئیم و باغ نزدیک به رودخانه قزل اوزن شکار و تلف شده بود که محیط بانان نسبت به دستگیری شکارچی متخلف اقدام کردند.
افشاری افزود: بررسی های اولیه لاشه گرگ نشان از این داشت که این جانور از فاصله نزدیک با اسلحه شکاری مورد اصابت گلوله قرار گرفته است که به منظور بررسی دقیق تر به اداره محیط زیست شهرستان انتقال یافت.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان، جریمه درنظر گرفته شده برای هر قلاده گرگ را 40 میلیون ریال ذکر کرد و گفت: این شکارچی متخلف که از شکارچیان سابقه دار در امر شکار حیات وحش است باید این مبلغ را به عنوان ضرر و زیان به حساب محیط زیست وارد کند و از جنبه عمومی جرم نیز قاضی پرونده باید رای و نظر دهد.
رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش حفاظت محیط زیست استان زنجان نیز گفت: گرگ ها از نزدیک شدن به حریم انسان ها خودداری می کنند و فقط در مواقعی که از یافتن شکار ناامید شوند به ناچار به منظور تغذیه به حریم روستاها و شهرها نزدیک می شوند.
علی قره چلو افزود: جمعیت گرگ ها در این استان در حد استاندارد است اما آمار دقیق از تعداد این جانور وحشی و درنده در دست نیست.
وی اظهار داشت: گرگ ها اغلب از جوندگان تغذیه می کنند و اگر روستائیان و شهروندان از رهاسازی لاشه حیوانات و زباله در اطراف روستاها و شهرها خودداری کنند به حتم این گونه جانوری نیز به سکونتگاه انسان نزدیک نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *