ابتکار: بررسی لوایح حمایت از محیط‌بانان و مقابله با حیوان آزاری در دولت به اتمام رسید

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست از پایان کار در دولت خبر داد و گفت: این لوایح به زودی به مجلس ارائه خواهد شد.

حمایت ابتکار از دستور وزیر جهاد کشاورزی در مورد توقف بهره برداری صنعتی از جنگل های شمال

معصومه ابتکار در گفت‌وگو با خانه ملت در خصوص طرح تنفس جنگل، گفت: نامه وزیر جهاد کشاورزی به رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در خصوص توقف بهره‌برداری از جنگل اقدامی شایسته بود و سازمان حفاظت محیط زیست هم از این موضوع بسیار استقبال می‌کند.

ابتکار با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور تصمیم بسیار به هنگام و خوبی درباره اجرای طرح تنفس جنگل‌ها گرفتند، تصریح کرد: با کمک دولت این اقدام باید سریعتر عملیاتی شود، چراکه با این کار از جنگل‌های طبیعی به ویژه جنگل‌های هیرکانی کشور صیانت و حفاظت می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه حمایت مردم و همکاری صنایع برای اجرای طرح تنفس جنگل و توقف بهره‌برداری ضروری است، افزود: مشاغل جایگزین برای افرادی که پیش از این اقدام به بهره‌برداری از جنگل می‌کردند از موضوعاتی است که باید در دستور کار دولت قرار گیرد. این طرح به یقین از قاچاق چوب نیز جلوگیری خواهد کرد.

لایحه حمایت از محیط‌بانان و مقابله با حیوان‌آزاری آماده ارائه به مجلس

رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست در ادامه، یادآور شد: حذف موضوع افزایش حقوق و مزایای محیط‌بانان از لایحه هوای پاک به دلیل عدم ارتباط این موضوع با هوا انجام گرفت و در لایحه حمایت از محیط بانان بدان پرداخته خواهد شد. لایحه حمایت از محیط‌بانان و لایحه مقابله با حیوان آزاری هم بررسی و آماده شده و هم اکنون در کمیسیون لوایح دولت مطرح است، بنابراین به زودی به مجلس ارائه خواهد شد.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *