آلودگی هوای اصفهان در ۲ سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافت

اخبار اخبار محیط زیست ایران

مدیرکل محیط زیست استان اصفهان گفت: بر اساس اسناد و داده های علمی بدست آمده در دو سال گذشته، ۵۰ درصد از آلودگی هوای اصفهان کاهش یافته است.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان اصفهان، حمید ظهرابی  تصریح کرد: این میزان کاهش آلودگی هوای اصفهان در پی اجرای طرح جامع کنترل کیفی هوای این کلانشهر حاصل شد.
وی با اشاره به اینکه طرح جامع کنترل کیفی هوای اصفهان از سال ۹۲ تصویب و از سال ۹۳ اجرا شد، گفت: در سال ۹۲ روزهای سالم اصفهان ۱۰۸ روز، روزهای بسیار ناسالم هفت روز، روزهای ناسالم برای گروه های حساس ۱۶۲ روز و روزهای ناسالم برای عموم ۸۸ روز بود.
وی اظهار کرد: در سال ۹۳ روزهای بسیار ناسالم نداشتیم و تعداد روزهای ناسالم برای گروه های حساس از ۱۶۲ روز به ۱۲۵ روز و روزهای ناسالم برای عموم از ۸۸ روز به ۴۳ روز کاهش یافت و روزهای سالم از ۱۰۸ به ۱۹۷ روز افزایش پیدا کرد.
مدیرکل محیط زیست استان با اشاره به اینکه سال گذشته،اصفهانی ها روزهای بسیار ناسالم را تجربه نکردند، گفت: روزهای ناسالم برای عموم از ۴۳ روز در سال ۹۳ به ۱۳ روز در سال ۹۴ و در همین مدت روزهای ناسالم برای گروه های حساس از ۱۲۵ به ۱۰۹ روز کاهش یافت ضمن اینکه شمار روزهای سالم اصفهان در این مدت از ۱۹۷ به ۲۴۳ روز رسید.
وی تصریح کرد: مردم اصفهان با مقایسه این آمار، به تغییرات بوجود آمده برای بهبود کیفیت هوای این کلانشهر و موفقیت در اجرای طرح جامع کنترل کیفی هوا که در دو سال گذشته در این شهر اجرا شده است، پی خواهند برد.
ظهرابی با اشاره به اینکه هدف پیش بینی شده برای اجرای طرح جامع کنترل کیفی هوای اصفهان کاهش ۲۰ درصدی هوای کلانشهر اصفهان طی دو سال بود، افزود: مقایسه آماری و مستند نشان می دهد که در دو سال گذشته آلودگی هوای اصفهان ۵۰ درصد کاهش یافته است.
وی افزود: آلودگی هوای اصفهان در یک شب و مدت کوتاهی ایجاد نشده است بنابراین کاهش آن به برنامه میان مدت و بلندمدت نیاز دارد.
مدیرکل محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت کاهش هوای اصفهان با افق پنج، ۱۰ و ۱۵ ساله در حال تهیه است و به همین دلیل مدت زمان طرح جامع کنترل کیفی هوای اصفهان که قرار بود سال گذشته پایان یابد را تا پایان امسال تمدید کردیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *