ورودی آب به سدهای تهران نسبت به پارسال 32 درصد کم شد

اخبار اخبار محیط زیست ایران

وزارت نیرو از کاهش 164 میلیون مترمکعب ورودی آب سدهای تهران از آغاز مهرماه تا هفدهم آذرماه (سال آبی جاری) و افت 32 درصدی این میزان در همسنجی با پارسال خبر داد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به‌گزارش دوشنبه وزارت نیرو بر اساس داده‌های شرکت مدیریت منابع آب ایران،‌ از آغاز مهرماه تا هفدهم آذرماه (سال آبی جاری) حجم آب ورودی به سدهای تهران برابر 112 میلیون مترمکعب بود که در همسنجی با سال آبی گذشته 164 میلیون مترمکعب کاهش یافته است.
نسبت به پارسال بیشترین کاهش ورودی به سد طالقان با 63 درصد و کمترین میزان به سد لار با 18 درصد رخ داد.
سد طالقان در سال آبی گذشته از حجم ورودی 39 میلیون مترمکعبی برخوردار بود که این حجم تا هفدهم آذرماه امسال با 63 درصد کاهش به 15 میلیون متر مکعب رسید.
سد کرج با 29 درصد،‌ ‌سد لتیان و ماملو با 20 درصد و سد لار با 18 درصد کاهش، به ترتیب رتبه های دوم تا چهارم را از نظر کاهش حجم ورودی آب به خود اختصاص دادند.
برپایه این گزارش، میزان خروجی سدهای تهران از آغاز سال آبی 96-1395 تا هفدهم آذرماه، با 22 درصد افزایش در همسنجی با سال آبی گذشته، از 223 میلیون متر مکعب‌ به 272 میلیون مترمکعب رسید.
تا تا هفدهم آذرماه امسال، 643 میلیون مترمکعب آب در مخزن سدهای تهران ذخیره شد.
اینک حجم آب موجود در مخزن سد طالقان 263 میلیون مترمکعب، سد ماملو 168میلیون مترمکعب، سد کرج 120 میلیون مترمکعب، سد لتیان 46 میلیون مترمکعب و سد لار 45 میلیون متر مکعب گزارش شده است.
به گزارش ایرنا، حجم آب مخزن پشت سدهای تهران تا پایان هفته دوم مهرماه (چهاردهم مهرماه) 775 میلیون مترمکعب بود که در مقایسه با دوره مشابه پارسال 41 درصد رشد نشان می داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *