چانه‌زنی ممنوع؛ موتورسیکلت کاربراتوری شماره گذاری نمی‌شود

معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه مصوبه دولت مبنی بر توقف شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری اجرایی می‌شود، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی هیچ موتور سیکلت کاربراتوری را شماره‌گذاری نخواهد کرد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند (DEWNA): مدت زیادی از آغاز اجرایی شدن مصوبه دولت در مورد ممنوعیت شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های کابراتوری در کشور نگذشته بود، که ادعاهایی در مورد ثبت سفارش ۵۰۰ هزار یا ۴۳۰ هزار موتورسیکلت کاربراتوری از سوی مسئولین شهرداری تهران مطرح شد.

در این مورد وزارت صنعت سکوت اختیار کرد ولی سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در گفت‌وگو با ایسنا، عنوان کرد: اخذ مصوبه دولت، لازمه تولید مجدد موتورهای کاربراتوری است. طبق مصوبه دولت، هر مجوزی که سازمان حفاظت محیط زیست از قبل برای تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری داده بود، باطل شد، این موضوع را به نیروی انتظامی اعلام کردیم که مجوزهای تولید و شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری از مورخ ۹۵.۷.۱ باطل است، بنابراین اگر قرار باشد شماره گذاری جدید موتورسیکلت‌های کاربراتوری صورت گیرد باید این موضوع به تصویب دولت برسد و مصوبه دولتی برای انجام این کار وجود داشته باشد.

مسعود زندی معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست نیز در مورد شماره‌گذاری ۴۳۰ هزار یا ۵۰۰ هزار موتورسیکلت کاربراتوری، با قاطعیت از توقف شماره‌گذاری توسط پلیس راهنمایی و رانندگی خبر داده و به خبرنگار ایسنا، گفت: طبق مصوبه دولت شماره‌گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری از ابتدای مهرماه سال ۹۵ ممنوع است. سازمان حفاظت محیط زیست نیز همچنان پایبند بر این مصوبه است و بارها تاکید کردیم که هرگز شماره‌گذاری اتفاق نیفتد.

وی در مورد ثبت سفارش‌های این تعداد متورسیکلت کاربراتوری، اظهار کرد: راهنمایی و رانندگی شماره‌گذاری این دستگاه‌ها را انجام نمی‌دهد. در شورای عالی حمل و نقل نیز بر این موضوع تاکید شده که شماره‌گذاری انجام نشود. از ابتدای مهر تاکنون هیچ موتورسیکلت کابراتوری شماره‌گذاری نشده و پلیس راهنمایی و رانندگی شماره‌گذاری نخواهد کرد.

انتهای پیام

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *