حرکت زیبای یک خیر دوستدار محیط‌زیست در روستای پسکوهک بخش ارژن

بخشدار ارژن از حرکت زیبای یک خیر در روستای پسکوهک این بخش در راستای حفظ محیط‌ زیست خبر داد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): قاسم فضلی‌نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: خیری به‌نام بیژن ابنوی‌زاده با نیت تمیز نگه‌داشتن محیط‌زیست و فرهنگ‌سازی در روستای پسکوهک بخش ارژن دست به یک حرکت زیبای انسانی زده و با هزینه شخصی برای حدود ۸۰ خانوار این روستا با تهیه سطل زباله و تحویل آن به مردم، همگان را به رعایت نظافت و تمیز نگه‌ داشتن محیط تشویق می‌کند.

وی افزود: این خیر خوش‌فکر و خلاق با احداث یک سکوی سیمانی زباله در هر کوچه، به مردم این امکان را داده که زباله‌های روزانه خود را در این محل ریخته تا از انباشت زباله در محیط پیرامون جلوگیری شود، چراکه پیش‌ازاین بیشتر زباله‌ها در فضای سبز این روستا و در حاشیه رودخانه ریخته می‌شد که منظره‌ای ناخوشایند را به وجود آورده بود.

این مقام مسؤول همچنین گفت: یکی دیگر از کارهای جالب این خیر تهیه اسب با یک ارابه یدک‌کش بوده که روزانه به‌وسیله این یدک‌کش، زباله‌ها جمع‌آوری و در محل ویژه ریخته می‌شود، افزون‌بر اینکه یک وانت نیسان نیز برای این کار اختصاص‌ یافته است.

بخشدار ارژن ادامه داد: این خیر نیکوکار برای این کار ارزشمند و خداپسندانه با گرفتن کارگر، حدود ۲۵ میلیون تومان هزینه اولیه کرده که هر ماه نیز در جمع‌آوری زباله‌ها حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه خواهد کرد که امیدواریم تمام مردم این روستا به‌ اتفاق شورا، این فرد را در تأمین هزینه‌ها یاری کنند.

فضلی‌نیا خاطرنشان کرد: برای تقدیر از این خیر، با همکاری شورای روستا و بخشداری به‌ اتفاق امام‌ جمعه بخش ارژن و چند کارشناس محیط‌زیست با حضور مردم روستای پسکوهک نشستی را برگزار کردیم و با اهدای لوح سپاس، از وی تقدیر و تشکر شد.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *