باید منتظر طوفانها و حوادث جدی بیشتری در کشور باشیم

اخبار اخبار محیط زیست ایران

مدیر طرح ملی تغییرات آب و هوا سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تغییرات اقلیمی در کشور گفت: انتظار داریم که با توجه به تغییرات اقلیمی، حوادث حدی و طوفانها در کشور بیشتر شود.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): محسن ناصری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا» درباره تغییرات اقلیمی و آب ‌وهوایی در کشورمان اظهار کرد: روند عمومی در کشور نشان ‌می‌دهد که تحت تاثیر تغییر اقلیم قرار داریم و افزایش دمای حدی یکی از موضوعاتی است که دچار آن هستیم.

وی ادامه داد:‌ وقوع حوادث آب و هوایی و شکل‌گیری لکه‌های گرمایی نشان‌دهنده تاثیرات تغییرات اقلیمی در کشور است و برخی تحولات دمایی در کشور نیز بیانگر همین موضوع است.

مدیر طرح ملی تغییرات آب و هوا سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: امسال نیز شاهد روند افزایش دما و بالا رفتن دماهای میانگین و حوادث حدی مثل طوفانها بوده‌ایم.

ناصری عنوان کرد:  انتظار می‌رود این حوادث حدی و طوفانها با توجه به تغییرات اقلیمی بیشتر شود.

وی افزود: راه حل فعلی برای این تغییرات اقلیمی فقط سازگاری داشتن است البته باید فعالیتهایی نظیر مصرف بهینه آب و انرژی را در دستور کار قرار دهیم.

مدیر طرح ملی تغییرات آب و هوا سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: مصرف بهینه آب و انرژی و سایر برنامه‌های بلند‌مدت می‌تواند تا حدودی بر تغییرات اقلیمی اثر گذار باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *