۲سال آموزش محیط‌بانی به‌جای حبس شکارچیان

مستشاران یکی از شعب دادگاه تجدید نظر گلستان، حکم حبس اعضای یک گروه ۵ نفره از شکارچیان غیرمجاز را به دو سال یادگیری حرفه محیط بانی تبدیل کردند.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن و گمیشان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این شکارچیان غیرمجاز حین اقدام به شکار پرندگان و با حضور به موقع ماموران در یکی از شهرستان های شمالی استان دستگیرو تحویل مراجع قضایی شده و در ادامه محکوم به حبس شدند.

علی بیانی افزود: براساس آرای صادره از سوی دادگاه بدوی و تجدید نظر استان در این پرونده اتهام شروع به شکار نامبردگان و همچنین تمرد نسبت به احدی از مامورین از سوی قضات محرز تشخیص داده شد، اما به دلیل صرف نظر مامور مربوطه و جمیع شرایط پرونده ،مستشاران یکی از شعب دادگاه تجدید نظر ،حکم حبس دادگاه بدوی را به مدت دو سال تعلیق کردند و این شکارچیان غیرمجاز ملزم به یادگیری محیط بانی شدند.

در دادنامه صادره رای بدین شرح تقریر شده است که محکومان می بایست در طول دو سال و با هماهنگی مدیرکل محیط زیست گلستان و با نظارت قاضی اجرای احکام ،در هر ماه به مدت سه روزنسبت به فراگیری حرفه محیط بانی و نیز شرکت در دوره های خاص آموزشی سازمان حفاظت محیط زیست در راستای آگاهی از آسیب های شکار غیرمجاز بر طبیعت و حیات وحش؛ شرکت کنند.

بیانی از صدور آرای سبز قضایی استقبال کرد و افزود: این آرا در توسعه فرهنگ حفظ محیط زیست در سطح جامعه موثر خواهد بود

 به گزارش ایرنا، اجرای مجازات های جایگزین حبس یکی از ظرفیت های قانون مجازات اسلامی بوده که در راستای توسعه فرهنگ عمومی و ترویج اقدامات و مشارکت های زیست محیطی صورت می گیرد.

گلستان از معدود تنفس گاه های گونه های مختلف گیاهی و جانوری ایران است؛ این استان به عنوان ایرانی کوچک از کوه، دریا، جنگل، دشت و بیابان به صورت یکجا برخوردار است و به گفته مسئولان محیط زیست ۱۴۴۴ گونه پرنده مهاجر در این منطقه زمستان گذرانی و بعضا زاد و ولد دارند.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *