شهروندان از تغذیه و علوفه دهی به حیات وحش خودداری کنند

اخبار اخبار محیط زیست ایران

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران بیان کرد: با توجه به بارش برف سنگین در سطح استان تهران واحتمال نزدیک شدن حیات وحش به مناطق مسکونی بویژه در شهرستان شمیرانات تاکید می شود شهروندان از تغذیه وعلوفه دهی به حیات وحش در مناطق حفاظت شده خودداری کنند.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش ایسنا نقی میرزا کریمی گفت: با توجه به بارش برف در استان تهران واحتمال نزدیک شدن حیات وحش به مناطق مسکونی، زنده گیری غیر اصولی حیات وحش توسط شهروندان موجب آسیب رسیدن به حیوان و خود افراد می‌شود.
وی ضمن تقدیراز افرادی که هر ساله بصورت داوطلبانه علوفه جهت تغذیه حیات وحش در اختیار محیط زیست استان قرار می دهند بیان کرد: چنانچه فردی قصد انجام این اقدام با ارزش رادارد می تواند با مراجعه به ادارات شهرستانی واداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران نسبت به تحویل علوفه اقدام کند تا با هماهنگی لازم درمناطقی که بنا به نظر کارشناسان نیاز به علوفه دهی دستی است اقدامات لازم صورت گیرد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران ادامه داد: همچنین امکان نزدیک شدن دیگر حیات وحش نظیر گربه سانان به مناطق مسکونی وجود دارد که از شهروندان درخواست می شود در صورت مشاهده از اقدامات خود سرانه جهت زنده گیری خودداری کنند.
براساس گزارش سامات، میرزاکریمی در پایان با اشاره به اینکه متاسفانه چندی پیش در یکی از شهرستانهای استان زنده گیری غیر اصولی توسط اهالی  موجب تلف شدن یک سیاه گوش با ارزش شد افزود: شهروندان در صورت مشاهده حیات وحش سرگردان و یا آسیب دیده به سرعت موضوع را به پاسگاه های محیط بانی ، ادارات شهرستانی ویا اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران به شماره تلفن های 77359564 –2و77355781  اطلاع دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *