آبگیری ۷۰ درصدی هورالعظیم نشان ازعزم جدی دولت در احیاء تالاب دارد

اخبار اخبار محیط زیست ایران

مدیر کل حراست سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر وظایف ۱۰ دستگاه متولی در موضوع گرد و غبار، گفت: آبگیری ۷۰ درصدی هورالعظیم نشان از عزم جدی دولت در احیاء تالاب دارد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، مدیر کل حراست سازمان حفاظت محیط زیست در دیدار با با پرسنل اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: اگر شخصی در استان دنبال رفع مشکل گرد و غبار است نباید وظایف ۱۰ دستگاه متولی را فراموش کند. فرمایشات مقام معظم رهبری در ۱۷ اسفندماه ۹۳ تأکید بر عدم برخورد سلیقه ای و سیاسی با موضوع محیط زیست به خصوص گردوغبار است.

رضا جزینی زاده در این دیدار که بعد از برگزاری روز جهانی تالاب ها در استان خوزستان انجام شد، از فعالیتهای انجام شده در راستای حفاظت از محیط زیست استان تقدیر و پرسنل محیط زیست در استان های را نوک پیکان حفاظت وحراست ازمحیط زیست دانست و گفت: وظیفه همه ماست که پاسخگوی مطالبات به حق مردم در موضوعات زیست محیطی باشیم و با بیشترین توان و به شایستگی از این خواسته ها دفاع کنیم و بحمدالله در دولت یازدهم توجه به محیط زیست وسلامت مردم به اوج خود رسیده است.

وی مشارکت مردم را بزرگترین سرمایه برای انجام ماموریتهای سازمان حفاظت محیط زیست دانست ومردم را بهترین قاضیان در ارزیابی عملکرد پرسنل دانست و افزود: نباید اجازه داد که مردم گرفتار بهره برداری های ناصحیح برخی از افرادی شوند که مسائل محیط زیست را دست مایه اهداف سیاسی خود قرار داده اند.

جزینی زاده در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع گرد و غبار که این روزها، استان خوزستان را درگیر خود کرده است، اشاره کرد وگفت: علاوه بر محیط زیست که نقش نظارتی و حاکمیتی دارد، ۱۰ دستگاه دیگر هم در رفع این مشکل سهم دارند و در این خصوص ضمن آشنایی مردم با کلیه وظایف این دستگاه ها به گونه ای عمل شود تا هریک از این بخش ها وظایف محوله مربوط به خود را به درستی انجام دهند و وظایف محیط  زیست به عنوان یک دستگاه نظارتی وحاکمیتی مشخص است. فعالیت سمن ها مبتنی بر رویکرد مشارکت مردمی سازمان است واستفاده ابزاری توسط بعضی افراد از پتانسیل مردمی جفا به مردم است و برمشکلات می افزاید.

وی ضمن گلایه از بعضی افراد که وظیفه اصلی خود را فراموش نموده وباعث تنش والتهاب در کشور می شوند، تأکید کرد: این افراد بایستی در وهله اول مطالعه علمی داشته باشند و مطالبه خود را از دستگاه های مرتبط در فضایی آرام و قانون مداری دنبال کنند، نه اینکه با بزرگنمایی مشکلات و نادیده گرفتن فعالیت های انجام شده در شرایط سخت اقتصادی و توان مالی کنونی، باعث از بین رفتن انگیزه در کارکنان خدوم دولت و خصوصاً محیط زیست شده و با هیاهو و تحریک بی مورد مردم و استفاده ابزاری از آنها بر مشکلات آنها بیفزاید که این امر به نفع جامعه نیست.

سازمان محیط زیست همواره در انجام وظایف قانونی خود و همکاری و تعامل فرابخشی از جمله همکاری با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی وسایر دستگاه های مرتبط از هیچ کوششی فروگذار نبوده و نیست و از نظر کارشناسی نمایندگان محترم بهرمند بوده است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که محیط زیست یک مسئله ملی و عمومی است بایستی فصل الخطاب همه مسئولان خصوصاً نمایندگان مجلس قرار گیرد وضمن تشکر از مجمع نمایندگان استان گفت: اگر شخصی دنبال رفع مشکل است بایستی به دور از هرگونه سلیقه فردی وسیاسی با مطالعه کامل ورود کرده از دستگاه های ذیربط پیگیری کند و فراموش کردن ۱۰ دستگاه متولی گرد و غبار در استان و تحریک مردم بر علیه محیط زیست که صرفاً نقش نظارتی داشته و دستگاه اجرایی در این خصوص نیست، مغایر با هر نوع استدلال ومنطقی است.

مدیر کل حراست سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه به ابلاغ سیاست های کلی محیط زیست توسط مقام معظم رهبری به سران ۳ قوه وسخنان و رهنمودهای تاریخی اسفند ماه سال ۹۳ به عنوان یک چراغ راه در حفاظت وحراست از محیط زیست اشاره کرد وادامه داد: باید بامحور قرار دادن این گنجینه وحرکت در مسیر قانون وتعامل بین بخشی بسیاری از مشکلات زیست محیطی قابل برطرف شدن است و رویکرد زیست محیطی دولت تدبیر و امید و خدمات بی منت خانم دکتر ابتکار را به عنوان شرایطی برای خدمت رسانی فراهم کرده وبر هیچ کس پوشیده نیست.

جزینی زاده در بخش دیگری از سخنان خود به کار و وظایف حراست اشاره کرده و وظیفه حراست را ایجاد امنیت روحی و روانی و شغلی پرسنل برشمرد و عزت وسر بلندی پرسنل را از اهداف اصلی این بخش نام برد و ادامه داد: ما در کنار شما هستیم وباید خود مراقبتی را از خود شروع کنیم و مواظب هوای نفس خود باشیم.

وی ادامه داد:با توجه به بازدید انجام شده در روز گذشته از تالاب هورالعظیم به اتفاق تعدادی از مدیران کشوری و مدیران استانی و نظر به خشک شدن هور در گذشته، کار آبگیری با بیش از ۷۰ درصدی تالاب نشانه عزم و جدیت دولت یازدهم در احیای تالاب ها دانست و پاسداری از الفبای عزت ومنافع مردم از رویکردهای کاری محیط زیست است ومردم شاهد خوبی براین مدعا هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *