نخاله های ساختمان پلاسکو به مرکز دفع پسماند کهریزک منتقل شد

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران

رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: تمامی پسماندها و نخاله های ساختمان پلاسکو که به صورت موقت در منطقه هروی دپو شده بود، پس از عملیات جداسازی و تفکیک، به مرکز دفع پسماند و نخاله کهریزک منتقل شد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): «ساختمان تجاری پلاسکو واقع در چهارراه استانبول صبح روز پنجشنبه 30 دی ماه آتش گرفت و پس از حدود سه ساعت، بطور کامل فروریخت در پی این حادثه 16 آتش نشان به شهادت رسیده و پنج شهروند نیز جان خود را از دست دادند، در مجموع بیش از 20 هزار تن نخاله و آوار از محل ساختمان تخریب شده پلاسکو جمع آوری و به صورت موقت در منطقه هروی دپو شد».

محمدمهدی گلمکانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه نخاله ها و پسماندهای ساختمان تخریب شده پلاسکو با رای و نظر مرجع قضایی به صورت موقت در منطقه هروی دپو شد افزود: با انجام عملیات تفکیک، پسماندها و نخاله های ساختمان پلاسکو از منطقه هروی جمع آوری و به کهریزک انتقال داده شد.

وی با اشاره به انجام عملیات 10 روزه تفکیک نخاله و پسماندهای دپو شده در منطقه هروی اظهار کرد: با انتقال نخاله و پسماندها به کهریزک، فقط ضایعات آهن آلات ساختمان تخریب شده پلاسکو در محل دپوی موقت هروی باقیمانده مانده است.

گلمکانی گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده، ضایعات آهن آلات باقیمانده نیز به منظور بازیافت تا فردا(دوشنبه) از محل دپوی موقت در هروی انتقال داده می شود.

وی در مورد ترکیب پسماندهای ساختمان تخریب شده پلاسکو اظهار کرد: اطلاعاتی مبنی بر وجود ماده آزبست در پسماندهای دپو شده پلاسکو وجود ندارد.

به گفته رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، نخاله ها و پسماندهای ساختمان تخریب شده پلاسکو به مجتمع پردازش و دفع آرادکوه(کهریزک) در شرق تهران انتقال داده شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *