امضاء تفاهم‌نامه پژوهشی برای بررسی محیط زیست سواحل مکران

استاندار هرمزگان گفت: در راستای گسترش همکاری های مشترک و افزایش توانمندی های علمی و اجرایی در حوزه های مرتبط با محیط زیست تفاهم نامه ای میان استانداری هرمزگان و دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران منعقد شد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش مانا، جاسم جادری در این خصوص افزود: ایجاد همکاری و مشارکت علمی و اجرایی در زمینه های محیط زیست طبیعی و انسانی، ارزیابی، پایش و کنترل آلاینده های آب، خاک، هوا، صوت و نور و پدیده ریزگرد و کانون های محلی گرد و غبار از جمله مواد این تفاهم نامه است.

وی افزود: محیط زیست سواحل و دریا، مباحث مرتبط با آب شیرین کن ها و سواحل مکران، بازرسی و مدیریت محیط زیست بخشی از زمینه‌های این همکاری پژوهشی است.

استاندار هرمزگان ادامه داد: براساس این تفاهم نامه در زمینه منابع آبهای سطحی و زیرزمینی و فروچاله‌ها با تاکید بر مشکلات دشت میناب، آب و فاضلاب، استفاده مجدد از پساب و منابع آب غیرمتعارف، مدیریت پسماند و موضوعات مرتبط با سلامت، ایمنی و بهداشت، تکنولوژی های نوین و انرژی های نو و تجدید پذیر و محیط زیست شهری همکاری های علمی صورت می گیرد.

وی همچنین از برگزاری همایش‌های تخصصی مشترک، ایجاد همکاری های مشترک در زمینه های علمی، پژوهشی و آموزشی با استفاده از تمامی امکانات طرفین از جمله توانایی های علمی، نیروی انسانی، فنی،اطلاعاتی و تجربیات تخصصی در امور آزمایشگاهی و کارگاهی به عنوان دیگر بندهای این تفاهم‌نامه یاد کرد.

جادری تصریح کرد: چاپ نشریات و کتب تخصصی به صورت مشترک و همکاری در تدوین ضوابط استانی مرتبط با محیط زیست و حوزه‌های وابسته از دیگر مواردی است که طبق این تفاهم نامه صورت می‌گیرد.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *