رونمایی از سنگ یادبود کاشت درخت صلح و دوستی بین ایران و ژاپن با حضور ابتکار

اخبار اخبار محیط زیست ایران

سنگ یادبود کاشت درخت صلح و دوستی بین ایران و ژاپن طی مراسمی با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، نوبوآ تاناکا رئیس بنیاد صلح ساساکاوا ژاپن و هیرویاسو کوبایاشی سفیر ژاپن در ایران عصر امروز در محل سازمان حفاظت محیط زیست رونمایی شد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، ابتکار در این مراسم گفت: این درخت می تواند نشانه ای از صلح و دوستی بین ملل باشد و به ویژه تقویت روابط و دوستی بین دو کشور کمک کند.

معاون رئیس جمهور ضمن اعلام آمادگی ایران برای همکاری دو جانبه محیط زیستی با بنیاد صلح ساساکاوا ژاپن، اظهار کرد: گسترش همکاری های محیط زیستی میان کشورها می توان منجر به قرار گرفتن مسیر توسعه ای جهان در مسیر توسعه پایدار شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تاکید بر علاقمندی و تلاش ایران برای گسترش تکنولوژی های سبز در راستای حفاظت از محیط زیست، تصریح کرد: استفاده از دانش و تجربه ژاپن در زمینه حفاظت از محیط زیست می تواند برای محیط زیست ایران بسیار موثر باشد.

بنابراین گزارش، نوبوآ تاناکا رئیس بنیاد صلح ساساکاوا ژاپن نیز با اشاره به نوع فعالیت های این بنیاد، گفت: هدف گذاری فعالیت های ما منطبق با اهداف توسعه پایدار جهانی و توسعه صلح در جهان است.

وی با بیان علاقمندی برای گسترش همکاری های محیط زیستی میان ایران و ژاپن، افزود: ایران و ژاپن دارای اشتراکات فرهنگی بسیاری هستند که می تواند به گسترش صلح و توسعه پایدار در جهان کمک کند.

گفتنی است، 21 اردیبشهت ماه سال 95 آکیه آبه همسر نخست وزیر ژاپن که برای شرکت در نخستین سمپوزیوم مشترک ایران و ژاپن با عنوان زنان، صلح و توسعه پایدار به ایران سفر کرده بود طی مراسمی با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نهال زیتونی را به عنوان درخت صلح و دوستی بین دو ملت ایران و ژاپن در پارک طبیعت پردیسان کاشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *