تکمیل و اجرای “طرح تفکیک زباله‌های عادی از مبدا” تا خرداد

رییس اداره محیط زیست شهرستان بهارستان با اشاره به اینکه ماده ۴ آیین نامه اجرایی قانون مدیریت پسماند در شهرستان بهارستان اجرایی نشده است،گفت: بر اساس قول سازمان مدیریت پسماند قرار است تا پایان خرداد ماه امسال این طرح کامل شود و به مرحله اجرا در بیاید.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): شیدا آکار در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه ماده ۴ آیین نامه اجرایی قانون مدیریت پسماند مربوط به طرح تفکیک زباله های عادی از مبدا است، اظهار کرد: متاسفانه این ماده در شهرستان بهارستان هنوز اجرایی نشده است البته اکنون طرح تفکیک زباله از مبدا پیش‌نویس و بخش اول آن تهیه شده است.

وی ادامه داد: مطابق ماده ۴ آیین‌نامه اجرایی قانون مدیریت پسماند، مدیریت اجرایی پسماندهای عادی باید طرح جامع و تفصیلی مدیریت پسماند را به‌گونه‌ای تهیه کند که در مراکز استان‌ها و شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر تا پایان سال ۱۳۹۰ و در سایر شهرها و روستاها تا پایان سال ۹۲ همه پسماندهای عادی را به صورت تفکیک شده جمع آوری شود.

رییس اداره محیط زیست شهرستان بهارستان افزود: با توجه به اینکه در این شهرستان هنوز طرح تفکیک زباله از مبدأ اجرا نشده است، زباله‌ها به مرکز دفن رودخانه شور منتقل و در آنجا به صورت بهداشتی دفن می شوند ولی ما در تلاش هستیم که زباله‌ها از مبدا تفکیک شده که بازگشت به چرخه منابع حفظ شود.

انتهای پیام

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *