شکارچی متخلف در دامغان دستگیر شد/ کشف ۴ لاشه قوچ

اخبار اخبار محیط زیست ایران

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دامغان از دستگیری یک شکارچی غیر قانونی در این شهرستان خبر داد و گفت: از منزل این فرد چهار لاشه قوچ وحشی کشف و ضبط شد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش  روابط عمومی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان سمنان، فرامرز اسفندیاری از دستگیری یکی از شکارچی های دامغان خبر داد و ابراز داشت: براساس یک کار اطلاعاتی و عملیاتی مبنی بر شکار غیر مجاز توسط یکی از متخلفان در منطقه شکار ممنوع طالو و شیربند دامغان، یگان حفاظت محیط زیست شهرستان پس از بررسی و اطمینان از صحت خبر، طی هماهنگی با دادستان و اخذ دستور قضایی با همکاری پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیروی انتظامی طی یک عملیات غافلگیرانه از منزل فرد متخلف بازرسی و گوشت و ادوات شکار کشف و ضبط شد.

وی افزود: در بازرسی انجام شده از مخفیگاه این متخلف لاشه چهار رأس قوچ و کل وحشی، یک عدد کارد، پوتین نظامی و کوله پشتی آغشته به خون شکار به همراه دیگر ادوات شکار و صید کشف و ضبط شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دامغان خاطر نشان کرد: یک شکارچی واقعی در این فصل به شکار نمی رود و تخلف نمی کند و با مجوز قانونی به امر شکار می پردازد و وقت آن رسیده است که بین شکارچی و شکارکش ها تفاوت قایل شویم.

اسفندیاری بیان داشت: این شکارکش که دارای سابقه تخلف در محیط زیست است و به استناد بند الف مواد ۱۰ و ۱۱و۱۲ قانون شکار و صید به جرم شکار غیر مجاز چهار رأس قوچ و کل وحشی به مراجع قضایی شهرستان معرفی و برابر مصوبه شماره ۳۸۰ شورای عالی حفاظت محیط زیست که بهای هر رأس قوچ و کل وحشی را مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال تعیین کرده، به پرداخت مبلغ ۴۰۰میلیون ریال بابت خسارات وارده در حق سازمان حفاظت محیط زیست محکوم می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *