اقیانوس منجمد شمالی بُن‌بست دفن زباله‌ها

اخبار اخبار محیط زیست ایران

به‌رغم آنکه در تمام شهرهای جهان سایت‌های دفن زباله وجود دارند با این حال حجم قابل توجهی از زباله‌های پلاستیکی همچنان به اقیانوس‌ منجمد شمالی راه پیدا می‌کنند.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش ایسنا، در یک مطالعه جدید آشکار شد که در اقیانوس منجمد شمالی حجم زیادی از مواد و زباله‌های پلاستیکی انباشت شده است. این مواد دور ریختنی از مناطق مختلف دنیا به این منطقه راه پیدا کرده‌اند.

کارشناسان و محققان محیط زیستی از موسسات مختلف در سراسر جهان به نمونه گیری از پلاستیک‌های شناور در قطب شمال در سال ۲۰۱۳ پرداختند.

آنان دریافتند حدود ۳۰۰ میلیارد قطعه کوچک پلاستیک در سطح قطب شمال وجود دارد. همچنین آنان پیش‌بینی کرده‌اند حجم بیشتری مواد پلاستیکی در قسمت‌های زیرین آب‌های این منطقه وجود دارد.

بررسی انجام شده در سال ۲۰۱۶ حاکی از آن است که حدود هشت میلیون تُن پلاستیک هر سال وارد اقیانوس‌ها در جهان می‌شود. این رقم برابر با آن است که هر دقیقه یک کامیون زباله به اقیانوس‌ها ریخته شود.

به گزارش ساینس ورلد ریپورت، همچنین برآورد شده در سال ۲۰۵۰ شمار مواد پلاستیکی موجود در اقیانوس‌ها از آمار ماهی‌ها بیشتر باشد.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *