اعتراف دیرهنگام خبرگزاری فارس/ نماینده سابق اهواز : حل معضل ریزگردها به صورت کوتاه‌ مدت ادعایی بیش نیست/ نامزدها برنامه عملی ارائه کنند

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): نماینده سابق مردم اهواز در مجلس به خبرگزاری فارس گفت: ریزگردها دارای دو کانون داخلی و خارجی هستند و بدون هیچ تعارفی مشکل حل این ریزگردهایی که کانون خارجی دارند به سادگی قابل حل نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، سیدشریف حسینی که خود یکی از منتقدین سازمان حفاظت محیط زیست در این زمینه بود و همواره خواستار حل سریع مشکل ریزگردهای خوزستان بود، اکنون در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، با اشاره به بحث‌های پیش آمده در مناظره روز جمعه گفته است: آن چیزی که در مناظره روز جمعه مطرح شد، بیشتر درباره منشأ ریزگردها بود که مردم عادی و عامی هم این موضوع را می‌دانند مشکل ما ارائه برنامه عملی در این زمینه است.

ادعای حل مشکل ریزگردها به صورت کوتاه‌مدت و میان‌مدت شعار است

سیدشریف حسینی افزود: هر کسی ادعا کند این مشکل را به صورت کوتاه‌مدت و میان‌مدت می‌تواند حل کند، شعار داده است.

شریف‌حسینی با بیان اینکه دولت یازدهم در زمینه کنترل کانون‌های داخلی با تأخیر چند ساله توانسته است، فعالیت‌هایی را آغاز کند، گفت: شاید با توجه به فعالیت‌های صورت گرفته در آینده شرایط ورود ریزگرد به کشور کمی بهبود بیابد.

نماینده پیشین اهواز در مجلس شورای اسلامی ارائه راهکار در خصوص معضلات زیست‌محیطی را از جمله مواردی دانست که در مناظره روز جمعه به آن پرداخته نشد.

 

وی اظهار داشت: آن چیزی که در مناظره مطرح شد بیشتر درباره منشأ ریزگردها بود که مردم عادی و عامی هم این موضوع را می‌دانند مشکل ما ارائه برنامه عملی در این زمینه است.

شریف‌حسینی  خاطرنشان کرد: همه از شرایط حال حاضر خوزستان و شهرهای دیگری که درگیر معضل ریزگردها هستند ناراحتند اما این امر نیازمند راهکارهای عملی است که تا به حال به آن پرداخته نشده است.

 

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *