ممنوعیت تردد هزاران خودرو در پایتخت مکزیک

مقامات مکزیکوسیتی با اعلام ممنوعیت تردد هزاران خودرو در خیابان‌ها از مردم درخواست کردند به دلیل تداوم آلودگی هوا در این شهر از ورزش کردن در فضای باز خودداری کنند.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش ایسنا، از دوشنبه هفته گذشته پایتخت مکزیک در وضعیت هشدار قرار دارد و به همین دلیل تردد صدها هزار خودرو فاقد کارایی کافی در خیابان‌ها ممنوع شده است.

با رسیدن سطح گاز ازون به ۱۵۰ درجه مقامات داخلی مکزیکوسیتی وضعیت هشدار اعلام کردند. آخرین باری که هشدار “مرحله یک” آلودگی هوا در این شهر اعلام شد مه سال ۱۹۹۸ بود که آلودگی هوا برای مدت پنج روز تداوم داشت.

در هشدار “مرحله یک” آلودگی هوا تعداد خودروهایی که رفت و آمد آنها در این کلانشهر ممنوع می‌شود دو برابر افزایش پیدا می‌کند. همچنین قوانین و مستلزمات مازادی برای کارخانه‌ها اعمال می‌شود تا میزان انتشار آلاینده‌ها را کاهش دهند.

مقامات محلی مکزیکوسیتی به دلیل تداوم آلودگی هوا از کودکان، افراد مسن و زنان باردار و مبتلایان به بیماری‌های تنفسی و قلبی – عروقی درخواست کرده‌اند در فاصله ساعت‌های ۱۳ تا ۱۹ از رفت و آمد در فضاهای باز خودداری کنند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، طبق آمارهای دولتی در مارس و آوریل سال ۱۹۹۲ مکزیکوسیتی برای ۲۰ روز متوالی با وضعیت هشدار آلودگی هوا مواجه بوده است.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *