حبس و جزای نقدی عاقبت توهین به محیط‌بان تالاب انزلی

اخبار اخبار محیط زیست ایران

رئیس اداره محیط زیست انزلی گفت: فرد متخلفی که پس از درگیری با مامورین یگان حفاظت محیط‌زیست انزلی اقدام به توهین و فحاشی به ماموران در حال انجام وظیفه کرده بود، با تشکیل پرونده، به مرجع قضایی معرفی شد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش ایلنا از بندر انزلی، احسان هادی پور رئیس اداره محیط زیست انزلی با اعلام این خبر گفت: فرد مذکور در دادگاه بدوی به یک سال حبس و پرداخت جزای نقدی محکوم شده است.

هادی‌پور افزود: مامورین زحمتکش یگان حفاظت محیط‌زیست بصورت شبانه‌روزی در مناطق تحت مدیریت سازمان حضور دارند و با هرگونه تخلف و تعدی به حیات وحش و اراضی تالابی برخورد  می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: عمده تخلفات صورت گرفته در حوزه محیط زیست تالاب انزلی به تغییر کاربری و تصرفات غیرقانونی اراض حاشیه تالاب‌انزلی از طریق کاشت نهال به منظور ایجاد حق و ادعای مالکیت غیر قانونی و صوری و همچنین شکار و صید غیر مجاز در داخل تالاب مربوط می شود.

هادی‌پور گفت: درگیری متخلفین با مامورین در سال‌های گذشته خسارهای جانی و مالی بسیاری هم برای مامورین و هم برای خود متخلفین به همراه داشته است که متاسفانه قابل جبران نبوده اما با تلاش قانونگذار و دستگاه قضایی، جدیت در برخورد با متخلفین و متجاوزین به بیت‌المال و انفال الهی در دستورکار دست اندرکاران صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *