تاکید امام جمعه تبریز بر حفظ محیط زیست

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تبریک هفته محیط زیست خواستار حفظ محیط زیست از سوی همگان شد .

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی ، حجت الاسلام و المسلمین دکتر آل هاشم در بخشی از سخنانش در خطبه های نماز جمعه با تبریک هفته محیط زیست به تمامی تلاشگران حفظ و سالم سازی محیط زیست مخصوصا اداره کل حفاظت محیط زیست استان گفت: بنده به مناسبت هفته محیط زیست به اداره کل حفاظت محیط زیست استان رفتم و از نزدیک به خدمات این عزیزان پی بردم .
وی افزود: یکی از موضوعات بسیار مهمی که در قرآن به آن توجه و تاکید شده محیط زیست و منابع طبیعی است تا جایی که در قرآن یک سوره به این عنوان نامگذاری شده است.

امام جمعه تبریز گفت: تخریب محیط زیست، خشم خداوند را در پی خواهد داشت.

وی با تاکید بر اهمیت محیط زیست، افزود: بشر برای ادامه حیات جسمی و مادی خود آنگونه که به محیط زیست نیازمند است شاید به مواهب دیگر الهی به این اندازه نیازمند نباشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: هر آنچه در اطراف و پیرامون آدمی قرار دارد یا خود نقش مستقیمی در محیط زیست دارد یا به صورت غیرمستقیم با محیط زیست در ارتباط است .

حجت الاسلام و المسلمین دکتر آل هاشم  اظهار داشت: آب اولین و مهمترین وسیله حیات آب است و حیات هر موجودی به آب وابسته است و زمین و خاک نعمتی ناشناخته و خاک به عنوان ماده اولیه خلقت انسان است و عنصری است که تمام نیازهای مادی انسان را در خود نهفته دارد و بدون هوا هیچ موجودی قادر به زندگی نیست و از مضرات آلودگی هوا ، مسمومیت گیاهان، پرخاشگری، تغییر شخصیت و انواع بیماریهای قلبی و تنفسی و … است و جنگلها و مراتع:این عناصر نقش بسیار پر ارزشی در تولید اکسیژن،تداوم حفظ نظام زیستی،کاهش سیل،تولید آب شیرین و پالایش هوا دارد .

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در پایان از تلاشهای برادران و خواهران شاغل در اداره کل حفاظت محیط زیست قدردانی کرد و بر ارواح طیبه شهدای محیط بان درود فرستاد.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *