هوای پایتخت در شرایط سالم قرار دارد

اخبار اخبار محیط زیست ایران

تهران- ایرنا- معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای تهران با کاهش ۱۲ عددی آلاینده های جوی نسبت به روز گذشته با شاخص عددی ۷۱ در شرایط سالم قرار دارد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): «شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

محمد رستگاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲,۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز، بر روی عدد ۷۱ قرار گرفته و سالم است.

وی خاطرنشان کرد: در همین مدت میانگین غلظت آلاینده منوکسید کربن بر روی عدد ۳۱ و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز بر روی عدد ۵۶ ثابت مانده است.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران یادآور شد: ایستگاه های فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰)، پیروزی (منطقه ۱۳)و شهرداری منطقه ۱۱ به ترتیب با شاخص های ۱۱۵، ۱۰۷ و ۹۷ بیشترین میزان آلودگی هوا در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.

وی گفت: ایستگاه های شهرداری منطقه ۲ با شاخص عددی ۴۵، دانشگاه شهید بهشتی(منطقه یک) با شاخص عددی ۵۳ و شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص عددی ۵۵ سالم ترین هوا را در طول این مدت داشته اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *