کیفیت هوای پایتخت سالم است

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به نقل از تهران- ایرنا- معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران با قرار گرفتن بر روی عدد ۸۹ در شرایط سالم قرار دارد.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

محمد رستگاری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲,۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز، با ۲ عدد افزایش نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۸۹ قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: در همین مدت غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۵۹ به ۶۲ و منوکسیدکربن از ۳۰ به ۴۱ افزایش یافته است.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) با شاخص عددی ۱۳۹، شریف(منطقه ۲) با شاخص عددی ۱۲۲ و شهرداری منطقه ۱۱ با شاخص عددی ۱۱۷ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.

رستگاری افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه ۲، اقدسیه (منطقه یک) و بوستان رز (منطقه ۲۲) به ترتیب با شاخص های ۵۴، ۶۳ و ۶۵ کمترین میزان آلودگی را در بین سایر مناطق داشته اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *