اهدای لوح تاسیس دبیرخانه اجلاس مجمع جهانی شهرهای اسلامی به ابتکار/ ایران اجلاس مجمع جهانی شهرهای اسلامی را میزبانی می کند

در حاشیه برگزاری کنفزانس بین المللی مقابله با گرد و غبار که امروز در تهران گشایش یافت، اریک سولهایم قائم مقام دبیرکل سازمان ملل لوح تاسیس دبیرخانه و راه اندازی تهیه دستور کارهای جدید شهری برای اجلاس مجمع جهانی شهرهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ را به معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اهدا کرد

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست پام، رئیس مجمع جهانی شهرهای اسلامی عصر دوشنبه در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: اجلاس دوسالانه مجمع شهرهای اسلامی سال ۲۰۱۶ در نیویورک برگزار شد و میزبانی آن در سال ۲۰۱۸ به ایران واگذار شده است.

متقابلا تابلوی ماهور که تصویری از کویر مرکزی ایران (ریگ جن) است از طرف مسعود نصرتی رئیس مجمع جهانی شهرهای اسلامی به اریک سولهایم رئیس آژانس یونت تقدیم و این تابلو قرار است در سازمان ملل و در آژانس یونپ نصب شود.

مسعود نصرتی گفت: دبیرخانه اجلاس مجمع جهانی شهرهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ ، به ایران سپرده شد که از این طریق کشورمان می تواند به آخرین اطلاعات و دستاوردهای گزارش جهانی شهرهای اسلامی بیشتر دست یابد.

وی اظهار کرد: این امر ظرفیت بهره برداری مستقیم را برای شهرهای ایرانی به وجود می آورد و قطعا در سبک زندگی و شرایطی که وجود دارد، برای ما یک ابتکار عمل بسیار ارزشمند خواهد بود.

شهردار قزوین ادامه داد: کار راه اندازی این دبیرخانه مهر ماه امسال آغاز می شود و موضوع اجلاس سال ۲۰۱۸ ، محیط زیست شهری انتخاب شده است.

وی اظهارکرد: هرسال موضوعی از حوزه شهرها به یک کشور اختصاص داده می شود و با جایگاهی که ایران دارد و حمایتی که مجمع جهانی شهرهای اسلامی به عنوان یکی از آژانس های تخصصی سازمان ملل انجام داده، اجلاس ۲۰۱۸ به ایران سپرده شده است.

نصرتی گفت: تمامی کشورهایی که پروتکل های سازمان ملل را پذیرفته اند در این اجلاس حضور خواهند داشت و قطعا دستاورد بزرگی برای ایران در راستای دسترسی به آخرین اطلاعات و گزارش های جهانی در این حوزه خواهد بود.

کنفرانس بین المللی مقابله با گرد و غبار، چالش ها و راه حل های عملی صبح امروز (دوشنبه) به میزبانی سازمان ملل و سازمان حفاظت محیط زیست با حضور وزیران و نمایندگان ۴۳ کشور جهان در تهران آغاز شد و تا ۱۴ تیرماه ادامه دارد.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *