تیموری: فاز نخست مانور اطفاء حریق جنگل ها طی هفته جاری برگزار می شود

مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مرحله نخست مانور اطفاء حریق جنگل ها در عرصه های تحت مدیریت این سازمان به میزبانی استان های آذربایجان شرقی و چهارمحال و بختیاری طی هفته جاری برگزار می شود.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، علی تیموری مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام خبر برگزاری مانور اطفاء حریق جنگل ها سال ۹۶ به طور همزمان در استان های آذربایجان شرقی و چهارمحال و بختیاری، گفت: این مانورها با مشارکت ۱۱ استان و با حضور مدیران ارشد سازمان های حفاظت محیط زیست، مدیریت بحران، جنگل ها، مراتع و آبخیزداری و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار می شود.
تیموری افزود: سازمان حفاظت محیط زیست روز سه شنبه ۲۰ تیرماه برای سومین سال متوالی و بر اساس سیاست ها و تاکید ریاست سازمان به منظور آمادگی نیروهای یگان و اجرایی سازمان حفاظت محیط زیست، اقدام به برگزاری همزمان مانور اطفاء حریق در مناطق تحت مدیریت سازمان در استان های استان های آذربایجان شرقی و چهارمحال و بختیاری می کند.
مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: علاوه بر دو استان میزبان و معین، ۱۱ استان آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، همدان، کردستان، اصفهان، مرکزی، ایلام، لرستان، کرمانشاه و خوزستان نیز به عنوان ادارات کل حفاظت محیط زیست همکار در این مانورها ایفای نقش خواهند کرد.
وی از اجرای مرحله دوم این مانورها در شهریور ماه سالجاری خبر داد و اضافه کرد: مرحله دوم مانور اطفاء حریق به میزبانی گلستان به عنوان استان معین و با همکاری پنج استان مازندران، گیلان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و سمنان به عنوان استان های همکار  برگزار می شود.
به گفته تیموری، در اجرای این مانورها، علاوه بر ادارات کل یاد شده با توجه به هماهنگی صورت گرفته مسئولان استانی، سازمان ها و ارگان های مرتبط با موضوع حریق در عرصه های طبیعی همچون سازمان جنگل ها، مراتع و سازمان مدیریت بحران، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز مشارکت و همکاری خواهند داشت.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *