کیفیت هوای پایتخت با شاخص ۷۶ در شرایط سالم قرار دارد

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای تهران با شاخص عددی ۷۶ در شرایط سالم قرار دارد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): «شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

محمد رستگاری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲,۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز با یک عدد کاهش نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۸۰ قرار دارد.

وی اظهار کرد: در همین مدت میانگین غلظت آلاینده منوکسید کربن از ۲۸ به ۲۷و آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۵۳ به ۵۲ کاهش یافته است.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران خاطرنشان کرد: ایستگاه های شادآباد (منطقه ۱۸)، شهرداری منطقه ۱۱ و فرمانداری شهر ری (منطقه ۲۰) به ترتیب با شاخص های عددی ۱۱۰، ۱۰۳ و ۱۰۰ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.

وی یادآور شد: در همین مدت ایستگاه های شهرداری منطقه ۱۰ با شاخص ۵۳، شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۵۵ و مسعودیه (منطقه ۱۵) با شاخص ۵۶ کمترین میزان آلودگی را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *