وزارت امور خارجه و سازمان محیط زیست نسبت به ساخت جزایر مصنوعی در خلیج فارس توسط کشورهای عربی واکنش نشان دهند

اخبار اخبار محیط زیست ایران

نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با هشدار نسبت به ساخت جزایر مصنوعی در خلیج فارس از وزیر امور خارجه و رییس محیط زیست درخواست کرد نسبت به این تهدید زیست محیطی واکنش نشان دهند.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): جبار کوچکی نژادجبار کوچکی نژاد در گفت و گو با خانه ملت، با هشدار نسبت به ساخت جزایر مصنوعی از سوی اعراب در خلیج فارس با بیان اینکه این موضوع حیات خلیج فارس و آبزیان را به مخاطره می اندازد، گفت: از آنجایی که ساخت این جزایر منجر به آسیب دیدگی بستر دریا و محل تخم ریزی آبزیان و تغییر در چرخش آب در خلیج فارس می شود بنابراین نیاز است وزارت امور خارجه و سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به این موضوع مهم واکنش جدی و صریح نشان دهند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کشورهای حوزه خلیج فارس باید به رعایت مسائل زیست محیطی پایبند باشند، گفت: در این رابطه پیمان نامه حفاظت محیط زیست منطقه ای که در سال ۱۹۷۸ به امضا رسیده هر نوع توسعه ای که حریم بین المللی آب های خلیج فارس را به خطر می اندازد برای کشورهای همسایه ممنوع کرده که ساخت جزایر مصنوعی در خلیج فارس نیز یکی از این اقدامات توسعه ای بوده و اثرات مخربی را برای آبزیان و حیات دریا به همراه دارد.

وی افزود: وزیر امور خارجه و رییس سازمان حفاظت محیط زیست باید با ورود جدی به این موضوع از مرکز بین المللی راپمی تقاضا کنند به این موضوع مهم ورود کند.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم، یادآور شد: ایران باید تهدیدات زیست محیطی ساخت جزایر مصنوعی در خلیج فارس را به مجامع بین المللی اعلام و از این طریق کشورهای حوزه خلیج فارس را وادار به تعهدات زیست محیطی بین المللی کند.

نایب رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دست اندازی بشر به طبیعت دریا اکوسیستم منطقه را دستخوش تغییر و موجب ایجاد خسارت به محیط زیست می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *