بانک اطلاعاتی وضعیت معادن در مناطق محیط زیستی تهیه شد

برای نخستین بار در سازمان حفاظت محیط زیست بانک اطلاعاتی وضعیت معادن در مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان توسط گروه بررسی‌های جغرافیائی دفتر زیستگاه‌ها و امور مناطق تهیه شد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، حمید گشتاسب میگونی مدیرکل دفترزیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام این خبر اظهارداشت: برای اولین بار در سازمان حفاظت محیط زیست بانک اطلاعاتی وضعیت تداخلی معادن کشور با مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست تهیه شد.

وی تصریح کرد: دردوره زمانی ۶ ماهه گروه بررسی‌های جغرافیائی این دفتر توانست نسبت به رویهم گذاری لایه‌های اطلاعاتی معادن در ۸ کلاس درخواست اکتشاف، گواهی کشف، مجوز برداشت، پروانه بهره‌برداری، پروانه اکتشاف، شن و ماسه و طرح‌ها و تطبیق آن با مناطق چهارگانه به تفکیک استانی، طبقات مدیریتی و منطقه‌ای اقدام و اطلاعات بسیار گسترده و مفیدی از وضعیت معادن در مناطق تهیه کند.

گشتاسب میگونی در ادامه افزود: تمام این اطلاعات در سامانه اطلاعات جغرافیائی و بانک اطلاعاتی تهیه و ۱۸۸۰ لایه اطلاعاتی و متعاقب آن نقشه‌های مربوطه تهیه گردید که این مهم گام بسیار ارزشمندی درارزیابی وضعیت مناطق چهارگانه و برنامه‌های پیش رو خواهد داشت.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *