کیفیت هوای تهران با شاخص ۶۷ سالم است

اخبار اخبار محیط زیست ایران

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای تهران با شاخص ۶۷ سالم است.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): «شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

محمد رستگاری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲,۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز با ۱۰ عدد کاهش بر روی عدد ۶۷ قرار گرفته و سالم است.

وی اظهار کرد: در همین مدت میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۶۸ به ۵۹ و آلاینده منوکسید کربن از ۳۰ به ۲۷ کاهش یافته است.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های شادآباد (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۲۶، شهرداری منطقه چهار با شاخص ۱۰۳ و پونک (منطقه پنج) با شاخص ۸۵ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.

رستگاری افزود: ایستگاه های مسعودیه (منطقه ۱۵)، شهرداری منطقه ۲ و گلبرگ (منطقه هشت) به ترتیب با شاخص های عددی ۳۱ف ۴۳ و ۴۴ کمترین میزان آلودگی را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *