امکان سنجی استقرار شعبه پژوهشکده محیط زیست شرق کشور در پارک طبیعت پردیس مشهد

اخبار اخبار محیط زیست ایران

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در سفر غیررسمی خود روز گذشته به مشهد مقدس، از منطقه حفاظت شده بینالود ،پارک طبیعت پردیس و تفرجگاه های منطقه گردشگری شاندیز بازدید کرد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خرسان رضوی،معصومه ابتکار ضمن دیدار با محیط بانان منطقه حفاظت شده بینالود، از پارک طبیعت پردیس بازدید کرد و دستور بررسی امکان سنجی استقرار شعبه پژوهشکده محیط زیست شرق کشور دراین پارک را صادر کرد.
وی ضمن بازدید از منطقه تفرجگاهی شاندیز که بیش از 600 رستوران و تالار پذیرایی را درخود جای داده است از وضعیت مناسب مدیریت فاضلابهای خروجی آنها ابراز رضایت کرد.
ابتکار اجرای سپتیک های فاضلاب و عدم رهاسازی فاضلابهای خروجی در رودخانه های منطقه که با نظارت موثر حفاظت محیط زیست استان و همراهی مجموعه رستواران داران منطقه طی چهار سال اخیر به وقوع پیوسته است را مناسب ارزیابی کرد و لزوم همراهی گردشگران در عدم رها سازی زباله و پسماند در طبیعت را یک الزام دانست و بر جدیت و پیگیری موضوع پاکسازی محورهای مواصلاتی از سوی بخشداری تاکید کرد.
گفتنی است دوبهله پرنده شکاری تیمار شده از نوع سارگپه به دست معاون رییس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به طبیعت منطقه حفاظت شده بینالود بازگشتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *