کیفیت هوای پایتخت برای گروههای حساس ناسالم است

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به افزایش میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲,۵ میکرون نسبت به روز گذشته گفت: کیفیت هوای پایتخت با شاخص ۱۰۶ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): «شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

محمد رستگاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲,۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز با هفت عدد افزایش نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۱۰۶ قرار گرفته و برای گروه های حساس ناسالم است.

وی با اشاره به کاهش غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته از ۹۰ به ۷۶ اظهار کرد: در همین مدت میزان آلاینده منوکسید کربن نیز از ۱۹ به ۳۴ افزایش یافته است.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های بوستان قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۵۷، شهرداری منطقه ۱۱ با شاخص ۱۵۰ و مسعودیه (منطقه ۱۵) با شاخص ۱۳۴ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.

رستگاری افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه۲ با شاخص ۷۰، پونک (منطقه ۵) با شاخص ۷۳ و ایستگاه های ستاد بحران (منطقه هفت)، شهرداری منطقه ۱۰ و دانشگاه شهید بهشتی (منطقه یک) به طور مشترک با شاخص ۸۳ کمترین میزان آلودگی را در ۲۴ ساعت گذشته داشته اند.

وی به بیماران قلبی و کودکان توصیه کرد از فعالیت در فضای باز خودداری کنند.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *