کارگاه تدوین برنامه تالاب‌های بختگان، طشک و کمجان برگزار شد

اخبار اخبار محیط زیست ایران

مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران از برگزاری سومین کارگاه تدوین برنامه مدیریت تالاب ها در شیراز با حضور ذی نفعان کلیدی حوضه بختگان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، جوامع محلی و تشکل‌های مردم نهاد در تاریخ ۳۰ و ۳۱ مردادماه امسال خبر داد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند (DEWNA): به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست ، ابوالفضل آبشت افزود: بکارگیری رویکرد زیست ‌بومی در حفاظت، مدیریت و بهره‌ برداری خردمندانه از تالاب های کشور تضمین کننده پایداری خدمات و کارکردهای این اکوسیستم‌ های آبی ارزشمند است. این کارگاه دو روزه با مشارکت تمام ذینفعان، اساتید دانشگاه ها، کارشناسان و متخصصان حوزه محیط زیست، کشاورزی، آب منطقه ای و نمایندگان جوامع محلی و همچنین اعضای کارگروه های تخصصی در شیراز برگزار شد.
وی تصریح کرد: در این کارگاه دو روزه شناسایی، بررسی و نهایی سازی ساختارهای سازمانی موجود در سطوح جوامع محلی، شهرستان، استان و بین المللی که برای کمک به احیای تالاب در سطوح مختلف وجود دارند ؛توسط شرکت کنندگان و در قالب گروه های کاری مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همچنین تعیین ساختارهای اجرایی برای مدیریت تالاب،تعیین و تدوین برنامه ‌های پایش بر اساس الگوهای برنامه مدیریت زیست‌بومی موجود در سه بخش آب و خاک، تنوع زیستی، اقتصادی و اجتماعی،مرور و بررسی گام‌های آتی برای تکمیل تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب بختگان، طشک و کمجان از دیگر مباحث مطرح شد در این کارگاه بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *