کارگاه تدوین برنامه تالاب‌های بختگان، طشک و کمجان برگزار شد

مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران از برگزاری سومین کارگاه تدوین برنامه مدیریت تالاب ها در شیراز با حضور ذی نفعان کلیدی حوضه بختگان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، جوامع محلی و تشکل‌های مردم نهاد در تاریخ ۳۰ و ۳۱ مردادماه امسال خبر داد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند (DEWNA): به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست ، ابوالفضل آبشت افزود: بکارگیری رویکرد زیست ‌بومی در حفاظت، مدیریت و بهره‌ برداری خردمندانه از تالاب های کشور تضمین کننده پایداری خدمات و کارکردهای این اکوسیستم‌ های آبی ارزشمند است. این کارگاه دو روزه با مشارکت تمام ذینفعان، اساتید دانشگاه ها، کارشناسان و متخصصان حوزه محیط زیست، کشاورزی، آب منطقه ای و نمایندگان جوامع محلی و همچنین اعضای کارگروه های تخصصی در شیراز برگزار شد.
وی تصریح کرد: در این کارگاه دو روزه شناسایی، بررسی و نهایی سازی ساختارهای سازمانی موجود در سطوح جوامع محلی، شهرستان، استان و بین المللی که برای کمک به احیای تالاب در سطوح مختلف وجود دارند ؛توسط شرکت کنندگان و در قالب گروه های کاری مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همچنین تعیین ساختارهای اجرایی برای مدیریت تالاب،تعیین و تدوین برنامه ‌های پایش بر اساس الگوهای برنامه مدیریت زیست‌بومی موجود در سه بخش آب و خاک، تنوع زیستی، اقتصادی و اجتماعی،مرور و بررسی گام‌های آتی برای تکمیل تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب بختگان، طشک و کمجان از دیگر مباحث مطرح شد در این کارگاه بود.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *