مشخص شدن حدود مستثنیات در مناطق، زمین‌خواری را کاهش می‌دهد

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه اداره محیط زیست اطلاعاتی از مستثنیات در مناطق تحت مدیریت خود ندارد، گفت: انتظار داریم منابع طبیعی استان تهران نقشه‌ای از مستثنیات تهیه کند و در اختیار اداره محیط زیست قرار دهد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند (DEWNA): نقی میرزاکریمی در گفت و گو با ایسنا ضمن انتقاد از اینکه نقشه‌ای از حدود مستثنیات در مناطق چهارگانه وجود ندارد، اظهار کرد: مرز و حدود مستثنیات در مناطقی که حفاظت از آن‌ها برعهده سازمان حفاظت محیط زیست است مشخص نیست.

وی با بیان اینکه اداره منابع طبیعی استان تهران باید نقشه‌ای از مستثنیات داخل مناطق چهارگانه تهیه کند، تصریح کرد: چنانچه حدود مستثنیات مشخص باشد زمین‌خواری در استان تهران کاهش پیدا می‌کند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: زمانی‌که شخصی ادعا می‌کند زمینی در مناطق چهارگانه از مستثنیات وی است و به ساخت و ساز در آن می‌پردازد، یگان حفاظت محیط زیست استان ابتدا باید از اداره منابع طبیعی استعلام کند که آیا این زمین متعلق به فرد است یا خیر. این فرآیند زمان‌بر است و تا زمانی‌ که پاسخ استعلام از منابع طبیعی به اداره محیط زیست فرستاده شود، ساخت و ساز یا تصرف اراضی انجام می‌شود.

میرزاکریمی با تاکید بر اینکه با مشخص شدن محدوده مستثنیات زمین‌خواری به حداقل می‌رسد، گفت: مشخص نبودن نقشه مستثنیات در مناطق چهارگانه یک آسیب جدی است و کار حفاظت از مناطق را دشوار می‌کند.

انتهای پیام

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *