آموزش ،اساس توسعه پایدار و اقتصاد سبز

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی در آیین افتتاح ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران بر ضرورت توجه به آموزش به عنوان محور توسعه پایدار و اقتصاد سبز تاکید کرد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران همزمان با سراسر کشور در استان مرکزی آغاز به کار کرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی در آیین افتتاح این جشنواره اظهار کرد: امروز نگاه حفاظتی صرف به محیط زیست تغییر کرده است و مفاهیم جدیدی وارد علوم زیست محیطی شده است.
سعید محمودی تصریح کرد: اساس فعالیت ها و حفاظت از محیط زیست آموزش افراد است و نمی‌توان تنها دولت‌ها را حافظ محیط زیست دانست، سیاست ها در این خصوص تغییر کرده است .
وی با اشاره به برنامه های درازمدت کشورهای پیشرفته و ثروتمند در امر آموزش افزود: فقر حاصل فقر دانش است به همین دلیل باید آموزش را از سنین کم آغاز کرد .
محمودی تاکید کرد: مفاهیم توسعه پایدار، مشاغل و اقتصاد سبز که وارد ادبیات محیط زیست شده است با محوریت آموزش باید تحقق یابد، چراکه محور توسعه، انسان آموزش یافته است و چنین انسانی تصمیم ساز آینده است .
وی با اشاره به برگزاری جشنواره بین الملی فیلم سبز افزود: این جشنواره با همگرایی در استان مرکزی برگزار می شود و در این راستا تشکل های غیردولتی همراهی لازم را با محیط زیست داشتند و اقدامات انجام شده همچون مدرسه طبیعت، حفاظت از پرنده شکاری، توانمندی جوامع محلی و ارزیابی زیست محیطی استقرار صنایع، حاصل تعامل و همگرایی با سمن ها بوده است.
ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران از هجدهم تا ۲۳ شهریورماه در سراسر کشور برگزار می شود و در این راستا ۵۰ فیلم از فردا دوشنبه در سالن ستارگان اراک به اکران عمومی می‌ر‌‌سد.
همچنین همزمان با اکران فیلم ها در اراک شش شهرستان دیگر استان مرکزی(ساوه، تفرش، محلات، خمین، آشتیان و خنداب)میزبان این جشنواره و فیلم‌ها خواهند بود.
در آیین افتتاحیه جشنواره از عکاسان و صنایع منتخب جشنواره، حامیان و فعالان در حوزه اجرایی، دستگاه‌ها و شرکت‌های برتر در حوزه محیط زیست تقدیر شد.
همچنین پس از اجرای آیین افتتاحیه همایش اقتصاد سبز با تاکید بر مقوله‌های “شهر پایدار، انرژی های پاک و گردشگری پایدار” برگزار شد و سید محمد حسینی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با موضوع گردشگری پایدار، دکتر امیر انصاری عضو هیات علمی دانشگاه اراک با موضوع اقتصاد سبز و سیاوش آقاخانی مشاور عالی خانه سازمان‌های مردم نهاد استان مرکزی با موضوع انرژی پاک ارائه سخنرانی کردند.
برگزاری نمایشگاه هنرهای تجسمی و صنایع دستی، نمایشگاه دستاوردهای بانوان و نمایشگاه نقاشی طبیعت از بخش های جنبی این جشنواره است.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *