مقدسی: توسعه پایدار بدون توجه به ملاحظات زیست محیطی بی‌معناست

نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه پایدار بدون توجه به ملاحظات زیست محیطی معنا ندارد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش ایسنا، سید مهدی ﻣﻘﺪﺳﻲ در آیین افتتاحیه ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران اظهار کرد: مسیر رو به جلو و فعال بودن حوزه های اقتصادی به جهت تامین نیاز جامعه باید با رعایت الزامات زیست محیطی به عنوان دستور کار جدی و اعتقادی دنبال شود .

ﻣﻘﺪﺳﻲ با اشاره به اینکه محیط زیست امانتی الهی است و حق بی توجهی به سهم آیندگان را نداریم، اظهار کرد: همه کشورهای توسعه یافته نسبت به محیط زیست دغدغه مند هستند و حفظ آنرا وظیفه عمومی خود می دانند .

وی به آسیب پذیری محیط زیست ایران اشاره کرد و گفت: رفع آسیب پذیری‌ها نیازمند مراقبت و کنترل مضاعف است و بهبود شرایط عزمی ملی، فعالیت فرهنگی و نگاه زیست محیطی مدیران صنایع به عنوان یک ضرورت را طلب می کند .

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی پیام همایش های این چنینی را نگرانی برای حال و آینده دانست و با تاکید بر آموزش های همگانی تصریح کرد: باید نسل امروز نسبت به مسائل حساس شوند و در این راستا مسئولان استانی باید با همگرایی مشکلات را دنبال کنند و مصوبات کارگروه کاهش آلودگی را پیگیری کنند .

وی با اشاره به لزوم توجه به انرژی های پاک عنوان کرد: شدت تابش خورشید در برخی مناطق بسیار زیاد است و می توان از این ظرفیت استفاده بهینه داشت و کاهش مصرف انرژی فسیلی را رقم زد، البته سرمایه گذاران بسیاری تقاضای استفاده از این انرژی و تولید پنل های خورشیدی را دارند .

ﻣﻘﺪﺳﻲ اضافه کرد: بخشی از آلایندگی ها حاصل خودروهاست و در این راستا لایحه هوای پاک به تصویب رسید که این مهم نشان از دغدغه مندی مجلس نسبت به مسائل زیست محیطی دارد .

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان به مشکلات موجود در حوزه منابع آبی اشاره کرد و گفت: سازمان محیط زیست نسبت به کمبودها و کنترل شرایط اهتمام دارد و امید است حرکت عملی را از دولت در این خصوص شاهد باشیم .

انتهای پیام

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *