نمایشگاه تجسمی جشنواره سبز برایم دوره دانشگاهی بود

کارشناس محیط زیست هیات داوران بخش تجسمی ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز گفت: خوشحالم که به عنوان داور در جشنواره پنجم و ششم فیلم سبزحضور داشتم زیرا آنچه که در نمایشگاه هنرهای تجسمی این جشنواره دیدم برایم یک دوره دانشگاهی بود.

پایگاه خبری محیط بان دماوند (DEWNA): دکتر اسماعیل کهرم گفت : مردم ما حتی برای یک بار هم شده باید با تصویر و هنر ببینند که ما با طبیعت چه کرده‌ایم. در نمایشگاه آثار تجسمی جشنواره فیلم سبز می توان وضعیت محیط زیست را به صورت مشروح دید. باید چشم باز کرد و دید که مسئله اولویت‌های ما در محیط زیست چه چیزهایی هستند.
این کارشناس محیط زیست همچنین گفت: هر چه استقبال از نمایشگاه و جشنواره فیلم سبز بیشتر باشد، مردم از وضعیت زیست محیطی کشور آگاه‌تر می‌شوند. باید دست به دست هم داده تا محیط زیست ایران و جهان را نجات دهیم.
کهرم با بیان اینکه آموزش باید به صورت غیر مستقیم انجام گیرد، افزود: درحال حاضر نمی‌توان با سخنرانی و حضور در کلاس مسائل را به جامعه منتقل کرد. آموزش غیر مستقیم یعنی برگزاری جشنواره و چنین نمایشگاه‌هایی که با هنر به موضوع محیط زیست می‌پردازند. قطعا به نمایش در آوردن هشدارهای محیط زیستی از طریق هنر، تاثیرگذارتر خواهد بود.
وی افزود: من بعد از ۴۴ سال فعالیت در حوزه محیط زیست امروز با دیدن این نمایشگاه شوکه شدم و به تاثیر هنر در بیان هر موضوعی پی بردم. از صمیم قلب خوشحالم که در این جشنواره حضور دارم و توشه‌ای برداشت کردم.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *