کیفیت هوای تهران با شاخص ۹۴ سالم است

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای شهر تهران با شاخص۹۴در شرایط سالم قرار دارد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): «شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

محمد رستگاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲,۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز با۴عددکاهش بر روی عدد ۹۴ قرار گرفته است.

وی با اشاره به افزایش آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته از ۸۱به ۸۳ اظهار کرد: درهمین مدت میزان آلاینده منوکسید کربن نیز از۴۱به۳۷ کاهش یافته است.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه گلبرگ(منطقه۸ )با شاخص ۱۵۸، پارک قائم (منطقه ۱۸ )با شاخص ۱۲۵ و پاسداران( منطقه ۳ )با شاخص ۱۰۹ به ترتیب بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.

رستگاری افزود: ایستگاه های شهرک چشمه ( منطقه ۲۲)باشاخص ۱۹، فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰ )با شاخص ۲۸ و شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص۴۳ نیز کمترین میزان آلودگی را در ۲۴ ساعت گذشته داشته اند.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران؛ از ابتدای امسال کیفیت هوای پایتخت ۹ روز پاک،۱۴۵ روز سالم و ۲۱ روز نیز برای گروههای حساس ناسالم بوده است.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *