۱۱ هزار تن پسماند ویژه صنعتی کشور در ساوه امحا شد

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۱۱ هزار تن پسماند ویژه صنعتی نقاط مختلف کشور در سال جاری در شهرستان ساوه با نظارت این نهاد مدیریت و امحا شده است.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): رضا میرزایی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان پسماند قابلیت امحا را دارد و قبل از انتقال به این مرکز بررسی های لازم بر روی محتوای آن صورت گرفته و با تایید اداره کل محیط زیست استان مرکزی به مجتمع فناوری پسماند زیست شهرستان ساوه منتقل شده است.
وی بیان کرد: شمار مجتمع های فناوری پسماند های ویژه صنتعی در کشور اندک است و تنها سه مرکز در استان های اصفهان، قزوین و مرکزی در این زمینه فعالیت دارد.
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: این استان به پایتخت صنعتی ایران شهرت دارد و با دارا بودن حدود سه هزار واحد صنعتی سالانه به طور میانگین۲ میلیون و ۸۵۱ هزار تن تولید پسماند ویژه صنعتی دارد.
میرزایی اظهار کرد: ۸۵ واحد صنعتی استان مرکزی در راستای بازیافت پسماند مشغول فعالیت هستند که فعالیت آن ها نیز زیر نظر اداره محیط زیست است.
وی گفت: سالانه یکهزار و ۴۰۰ تن پسماند مایع و جامع نیز در سیستم زباله سوز شرکت پتروشیمی شازند امحا می شود.
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی افزود: در سال جاری ۲ نشست کمیته پسماند صنعتی در این استان برگزار شده که ۶ مصوبه در پی داشته و تاکنون چهار مصوبه آن اجرایی شده و ۲ مصوبه دیگر در دست اجرا است.
میرزایی اظهار کرد: هر نوع پسماند از جمله پسماندهای صنعتی ویژه آثار زیانباری بر محیط زیست دارند که نباید در محیط رها شوند و باید با مدیریت صحیح خطرت و زیان ها آن را به حداقل رساند.
۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *