ارتقای ایران به جایگاه چهاردهم در حوزه زیست فناوری

دبیر ستاد توسعه زیست محیطی گفت: ایران با توجه به پیشرفت های سال های اخیر به جایگاه چهاردهم جهان و چهارم آسیا و اول منطقه در حوزه زیست فناوری ارتقا یافته است.

ارتقای ایران به جایگاه چهاردهم در حوزه زیست فناوریپایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست محیطی در مراسم افتتاحیه چهارمین نمایشگاه زیست فناوری ایران که امروز(دوشنبه) برگزار شد، اظهار کرد: در حوزه زیست فناوری در این سالها پیشرفت خوبی حاصل شده و ١۵ هزار فارغ التحصیل به عنوان نیروی انسانی سرآمد داریم.

وی افزود: ایران با توجه بهپیشرفت های سال های اخیر به جایگاه چهاردهم جهان و چهارم آسیا و اول منطقه در حوزه زیست فناوری ارتقا یافته است.

دبیر ستاد توسعه زیست محیطی با بیان اینکه باید دانش در کشورمان به فناوری تبدیل شود،گفت:۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان در این نمایشگاه حضور دارند که با عرضه محصولات و دستاوردها وارد بازار جهانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه ۱۰ درصد اشتغال کشور با سرمایه انسانی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ایجاد شده، ادامه داد: برای حمایت از این حوزه صندوق زیست محیطی تشکیل شده است.

دبیر ستاد توسعه زیست محیطی بیان کرد: برای توسعه زیست فناوری به طور عملی نشان دادیم که چگونه باید در بهبود معیشت مردم اقدام کنیم همچنین در بخش کشاورزی، انرژی دارویی در قالب زیست فناوری دستاوردهای خوبی حاصل شد.

قانعی در پایان با اشاره به اینکه زیست فناوری را باید به اقتصاد دانش‌بنیان تبدیل کنیم، گفت: در چهارمین نمایشگاه زیست فناوری بیش از ده کشور حضور دارند که با توجه به نیاز خود از ۲۷۰ شرکت در بحث زیست فناوری نیاز خود را تامین می‌کنند.

انتهای پیام/

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *