دستگیری صیادان متخلف در دو شهر/ منطقه گردشگری «گلدشت» پاک‌سازی شد

دستگیری صیادان متخلف در «رومشکان» و «پلدختر» و پاک‌سازی جاده منطقه گردشگری «گلدشت» بروجرد ازجمله اخبار محیط‌زیست لرستان است.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): به گزارش خبرنگار مهر، رئیس اداره محیط زیست شهرستان رومشکان از دستگیری ۵ نفر صیاد غیر مجاز و ضبط وسایل صید آنها در این شهرستان خبر داد.

علی یاری گفت: در پی گشت و کنترل نیرو های یگان حفاظت این اداره در سطح حوزه استحفاظی و حاشیه رودخانه های شهرستان رومشکان، ۵ نفر متخلف که اقدام به صید غیر مجاز ماهی در منطقه «رماوند» کرده بودند دستگیر و از آنها ۸ قطعه ماهی، یک رشته تور دامی، یک حلقه تیوپ و یک رشته تور سالیک کشف و ضبط شد.

وی اظهار داشت: پرونده این متخلفین پس از صورتجلسه و اخذ جرایم زیست محیطی برای سیر مراحل قضایی به دادگستری شهرستان ارجاع شد و ادوات کشف شده طبق ماده ۱۴ قانون شکار و صید تا پایان دادرسی و صدور رای قطعی زیر نظر سازمان به صورت امانی نگهداری می شوند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان رومشکان ضمن تاکید بر برخورد قاطع با متخلفین زیست محیطی، از دوست داران محیط زیست خواست هرگونه تخلف در این حوزه را به نزدیکترین اداره محیط زیست یا سامانه ۱۵۴۰ اطلاع رسانی کنند.

ضبط ۴۳ قطعه ماهی از صیادان متخلف

رئیس اداره محیط زیست شهرستان پلدختر از دستگیری متخلفین صید غیر مجاز ماهی و کشف و ضبط ۴۳ قطعه ماهی از آنها خبر داد.

امیر محمدی نژاد در این خصوص اظهار داشت: در پی گشت و کنترل نیرو های یگان حفاظت این اداره در سطح حوزه استحفاظی، ۳ نفر متخلف که اقدام به صید غیر مجاز ماهی در منطقه افرینه و معمولان کرده بودند دستگیر و از آنها ۴۳ قطعه ماهی، ۵ رشته تور دامی و یک رشته تور سالیک کشف و ضبط شد.

وی گفت: پرونده این متخلفین پس از صورتجلسه و اخذ جرایم زیست محیطی برای سیر مراحل قضایی به دادگستری شهرستان ارجاع شد و ادوات کشف شده طبق ماده ۱۴ قانون شکار و صید تا پایان دادرسی و صدور رای قطعی زیر نظر سازمان به صورت امانی نگهداری می شوند.

پاکسازی جاده منطقه گردشگری «گلدشت» بروجرد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بروجرد از پاکسازی مسیر شهر بروجرد تا منطقه گردشگری «گلدشت» با همکاری اداره محیط زیست، انجمن پایشگران سبز گستر و شرکت داروسازی اکسیر خبر داد.

مصطفی مصطفی وند گفت: در راستای برنامه های فرهنگی برای ترویج آموزه های زیست محیطی و تلاش برای داشتن محیط زیستی سالم وعاری از هرگونه زباله، کارکنان این اداره با مشارکت و همکاری انجمن پایشگران سبز گستر و شرکت داروسازی اکسیر این شهرستان اقدام به پاکسازی زباله های حاشیه مسیر بروجرد به منطقه گردشگری گلدشت کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بروجرد اظهار داشت: با انجام این برنامه، حاشیه این مسیر به طور کامل از زباله و مواد زائد پاکسازی شده و زباله ها پس ازجمع آوری به محل دفن زباله های شهرستان انتقال داده شدند.

مصطفی وند افزود: با توجه به اینکه این حرکت زیست محیطی در یک روز تعطیل انجام گرفت؛ مورد استقبال گردشگرانی که برای سپری کردن اوقات فراغت خود در این منطقه گردشگری بودند قرار گرفته و برخی از آنها در این پاکسازی مشارکت کردند.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *