شاخص کیفیت هوای پایتخت درشرایط سالم قراردارد

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به افزایش میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲,۵ میکرون نسبت به روز گذشته گفت: کیفیت هوای پایتخت با شاخص۸۴ در شرایط سالم قرار دارد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): «شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
محمد رستگاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲,۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸امروز با ۱عددافزایش نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۸۴قرار گرفته و سالم است.
وی با اشاره به کاهش غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته از۷۴به ۶۷اظهار کرد: در همین مدت میزان آلاینده منوکسید کربن نیز از ۳۵به ۳۴کاهش یافته است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاههای پارک قائم (منطقه۱۸ ) با شاخص۱۲۴، فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰)با شاخص ۱۱۸وپاسداران (منطقه ۳) با شاخص۱۱۶بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.
رستگاری افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه۴ با شاخص۳۱، شهرداری منطقه ۱۶با شاخص۴۶و شهرداری منطقه۲ با شاخص۵۰ کمترین میزان آلودگی را در ۲۴ ساعت گذشته داشته اند.
به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران؛ از ابتدای امسال کیفیت هوای پایتخت ۹ روز پاک،۱۵۴ روز سالم و ۲۱ روز نیز برای گروههای حساس ناسالم بوده است.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *