کیفیت هوای تهران با شاخص۹۰سالم است

اخبار اخبار محیط زیست ایران اخبار محیط زیست تهران

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای شهر تهران با شاخص ۹۰در شرایط سالم قرار دارد.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA): «شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

محمد رستگاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲,۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز با ۱۶ عدد افزایش بر روی عدد ۹۰قرار گرفته است.

وی با اشاره به افزایش آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته از ۶۳ به۷۲اظهار کرد: در همین مدت میزان آلاینده منوکسید کربن نیز از ۳۱به ۳۰کاهش یافته است.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاههای پارک قائم (منطقه۱۸ ) با شاخص۱۳۷، شهرداری منطقه ۱۵با شاخص ۱۱۹وشهرداری منطقه ۲۱ با شاخص۱۱۵بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.

رستگاری افزود: ایستگاه های فرمانداری شهرری (منطقه۲۰ )با شاخص۱۷، شهرداری منطقه ۱۶ با شاخص۳۲و دانشگاه تهران(منطقه ۶) با شاخص۴۰ کمترین میزان آلودگی را در ۲۴ ساعت گذشته داشته اند.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران؛ از ابتدای امسال کیفیت هوای پایتخت ۹ روز پاک،۱۶۰ روز سالم و ۲۱ روز نیز برای گروههای حساس ناسالم بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *