استانداردهای اتحادیه اروپا را درتولیدخودروهای داخلی اعمال می کنیم

اخبار اخبار محیط زیست ایران

رئیس اداره خودرو سازمان استاندارد گفت: به زودی استانداردهای اتحادیه اروپا را برای خودروهای داخلی اعمال می کنیم که طبق آن بخشی از این خودروها از خط تولید خارج می شوند.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):حمیدرضا منفردی رئیس اداره خودرو و نیروی محرکه سازمان استاندارد در مصاحبه با برنامه ” زمین 360 درجه ” رادیو گفت و گو درباره وضعیت موتور سیکلت ها گفت: در بحث موتور سیکلت ها تولید و تردد آن ها مورد توجه است. در بحث تولید باید گفت بر اساس مصوبه سازمان محیط زیست دیگر تولید موتور کاربراتوری نداریم و تنها موتور انژکتوری تولید می شود. درباره تردد موتورها نیز باید برای موتورهای قدیمی به ویژه در شهرهای آلوده محدودیت رفت و آمد در نظر گرفت.
او درباره آلاینده بودن برخی از انواع ماشین ها با وجود مصوب های جدید سازمان محیط زیست افزود: تولید این خودروها به سال های قبل باز می گردد. از سال 89 طبق قوانین برای خودروهای استاندارد گواهی تایید سازمان استاندارد صادر می شود. کلیه خودروهایی  که بعد از سال 89 تولید شده اند حداقل استاندارهای اجباری را دارا هستند. ضمن این که این خودروها هر ساله کنترل می شوند و اگر مشکلی داشته باشند مجوز آن ها تمدید نمی شود.
منفردی درباره این که برخی از خودروها با وجود آلاینده بودن چرا باز هم تولید می شوند تصریح کرد: ما نمی توانیم در سیاست صنعت خودروسازی دخالت کنیم. تنها کاری که می توانیم انجام دهیم تعیین استانداردها است که تولید کننده موظف است خود را به این استانداردها نزدیک کند. در غیر این صورت از خط تولید خارج می شود. در آینده استانداردهایی را بر اساس اتحادیه اروپا اعمال می کنیم. بر این اساس تولید کننده داخلی موظف است با این استاندارها هماهنگ باشد در غیر این صورت بخشی از تولید خودروها خود به خود کنار گذاشته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *