۴۲۴ واحد صنعتی در لیست صنایع آلاینده استان تهران هستند

معاون نظارت و پایش حفاظت محیط‌زیست استان تهران گفت: ۴۲۴ واحد در لیست صنایع آلاینده هستند که امید است با رعایت استانداردهای لازم مانع از روند تشدید آلودگی در تهران شوند.

پایگاه خبری محیط بان دماوند(DEWNA):به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، محمد رستگاری صبح امروز در نشست خبری سازمان حفاظت محیط‌زیست استان تهران با اصحاب رسانه ضمن اشاره به اهمیت هوای پاک اظهار داشت: مصوبه‌ای در سال ۹۰ داشتیم که خودروهای فرسوده حق تردد در سطح شهر را ندارند پیگیر آن هستیم که این مصوبه اجرایی شود.

وی ادامه داد: نوسازی خودروها و ناوگان فرسوده بسیاری از مشکلات مربوط به آلودگی هوا را حل می‌کند، از اینرو مردم و مسئولان با مشارکت یکدیگر باید این فرآیند را تسریع بخشند.

معاون نظارت و پایش حفاظت محیط‌زیست استان تهران در ادامه با اشاره به پایش واحدهای آلاینده تصریح کرد: ۶ هزار و ۷۰۰ واحد سال گذشته پایش شدند که ۴۲۱ مورد از این نظارت‌ها به صورت شبانه انجام شده است.

رستگاری ضمن اشاره به لزوم نظارت بر واحدهای آلاینده عنوان کرد: از ۷۰۰ واحد نمونه‌برداری شده و در مجموع از ادامه فعالیت ۱۳۳ واحد جلوگیری شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون ۴۲۴ واحد در لیست صنایع آلاینده هستند که امید است با رعایت استانداردهای لازم مانع از روند تشدید آلودگی در تهران شوند.

You May Also Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثابت کنید که ربات نیستید: *